Zavrieť

Porady

Rátanie mzdy zamestnanca, ktorý bol na montáži a platenie diét

Prosím Vás ja by som sa chcela opýtať:
Ak pošlem zamestnanca na montáž napr. do BB, kde zamestnanec ukončí prácu v ten deň o 17,00 hod a cesta domov ( do miesta výkonu práce ) mu trvá 1,00 hod. Bude sa mu rátať odpracovaný čas do 17,00 hod. alebo do 18,00 hod? A ako mu zaplatím diéty?


Za odpovede vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    abulienka Pozri príspevok
    Prosím Vás ja by som sa chcela opýtať:
    Ak pošlem zamestnanca na montáž napr. do BB, kde zamestnanec ukončí prácu v ten deň o 17,00 hod a cesta domov ( do miesta výkonu práce ) mu trvá 1,00 hod. Bude sa mu rátať odpracovaný čas do 17,00 hod. alebo do 18,00 hod? A ako mu zaplatím diéty?


    Za odpovede vopred ďakujem.
    Výška diét závisí od toho, kedy PC začne a kedy skončí, a to nepíšeš. Skús dopísať.
    No prac.cestu začne o 7,00 hod no ale ten koniec z toho mám trochu miž- maž. Ani neviem či tá montáž je prac. cesta a hlavne nechápem ako mu mám rátať tie odprac. hodiny.

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    abulienka Pozri príspevok
    No prac.cestu začne o 7,00 hod no ale ten koniec z toho mám trochu miž- maž. Ani neviem či tá montáž je prac. cesta a hlavne nechápem ako mu mám rátať tie odprac. hodiny.
    Začiatok pracovnej cesty bod A (zvyčajne miesto bydliska) o 7.00 do miesta výkonu prac.cesty bod B až do 17.00, koniec pracovnej cesty v bode A o 18.00.
    1. Mzda - ak je odmeňovaný mesačnou mzdou, nie je rozdiel. Ak je odmeňovaný hodinovou mzdou, jeho práca trvala od 7.00 do 18.00, čiže doba trvania pracovnej cesty.
    2. Diéty - trvanie pracovnej cesty 7.00 - 18.00, t. j. 11 hodín. "Diéty" sa platia v rámci vyúčtovania pracovnej cesty.
    Ďakujem, a mohla by ste mi prosím ešte napísať v ktorom zákone je to ošetrené? Ide o to že mne šéf tvrdí že zamestnanec pracoval len do 17,00 hod. A tú 1 hod. sa viezol len v aute a kukal von oknom, tekže mu patrí mzda len do 17,00 hod. Majú hod. mzdu.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    abulienka Pozri príspevok
    Ďakujem, a mohla by ste mi prosím ešte napísať v ktorom zákone je to ošetrené? Ide o to že mne šéf tvrdí že zamestnanec pracoval len do 17,00 hod. A tú 1 hod. sa viezol len v aute a kukal von oknom, tekže mu patrí mzda len do 17,00 hod. Majú hod. mzdu.
    Je to v Zákone o Cestovných náhradách.

    Rátanie mzdy zamestnanca, ktorý bol na montáži a platenie diét

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.