Zavrieť

Porady

autodoprava

cavte
chcel by som sa spytat co potrebujem ked chcem podnikat v autodoprave ale mala by to byt len nejaka avia a pod... tak ci tam treba splnat take iste podmienky ako pri kamionoch alebo to tam je nejako to nosnostou rozdelene ???

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kubodinho je offline (nepripojený) kubodinho

    kubodinho
    myslim ze ano , ale este by som chcel povedat ze autodopravcov je na slovensku uz vela , takze konkurencia je vysoka

    Keity je offline (nepripojený) Keity

    Keity
    Pri autách nad 3,5 t platí zákon o cestnej doprave, tým padom treba splnať všetky ostatné podmienky ako kamiony (myslim, ze avia je nad 3,5t, nie? )
    Keity Pozri príspevok
    Pri autách nad 3,5 t platí zákon o cestnej doprave, tým padom treba splnať všetky ostatné podmienky ako kamiony (myslim, ze avia je nad 3,5t, nie? )
    avia je do 3.5t

    Topal je offline (nepripojený) Topal

    Viem dosť o doprave , špedícií a mám aj skúsenosti s prácou vodiča v kamionovej doprave. ...viac Topal
    Žiadna avia nieje do 3,5t.
    V tomto je konkurencia vysoká ale ak máte nejakú robotu tak to ide. Treba mať zákazníka ktorý platí na čas a aspoň 5000 km mesačne. Váš prípad je ten lepší. Ak to nepôjde zabalíte to a aviu ľahko predáte.

    fizzy je offline (nepripojený) fizzy

    fizzy
    Prosim Vas, viete mi poradit ci mozu jazdit v pondelok (15.9.2008-sviatok) nakladne automobily nad 3,5t po slovenskych cestach?

    mandula je offline (nepripojený) mandula

    mandula
    fizzy Pozri príspevok
    Prosim Vas, viete mi poradit ci mozu jazdit v pondelok (15.9.2008-sviatok) nakladne automobily nad 3,5t po slovenskych cestach?
    Zákaz jazdy platí pre vozidlá s celkovou hmotnosťou nad 7,5 ton.

    fizzy je offline (nepripojený) fizzy

    fizzy
    Dakujem, a nevies mi poradit v ktorom paragrafe to najdem? uz to dlhsie hladam ale som uz rezignoval

    EDIT:
    nasiel som jedine nieco taketo:
    http://www.idoprava.sk/idop/rsrc/zakazy_eu.htm#slovakia
    a tam sa pise ze je zakaz len pocas statnych sviatkov, a 15.9. nie je statny sviatok.
    Naposledy upravil fizzy : 12.09.08 at 09:18

    mandula je offline (nepripojený) mandula

    mandula
    fizzy Pozri príspevok
    Dakujem, a nevies mi poradit v ktorom paragrafe to najdem? uz to dlhsie hladam ale som uz rezignoval
    EDIT:
    nasiel som jedine nieco taketo:
    http://www.idoprava.sk/idop/rsrc/zakazy_eu.htm#slovakia
    a tam sa pise ze je zakaz len pocas statnych sviatkov, a 15.9. nie je statny sviatok.
    Ad 1:
    Zákon č. 315/1996 Z.z. o premávke na pozemných komunikáciách:
    § 36
    Obmedzenie jazdy niektorých druhov vozidiel


    (1) Na diaľnici, na ceste pre motorové vozidlá, na ceste I. triedy a na ceste pre medzinárodnú premávku je zakázaná jazda motorovým vozidlám s celkovou hmotnosťou prevyšujúcou 7 500 kg a nákladným automobilom s prípojným vozidlom
    a) v dňoch pracovného pokoja /9/ v čase od 0.00 do 22.00 hodiny,
    b) v sobotu od 1. júla do 31. augusta v čase od 7.00 do 20.00 hodiny.


    Ad 2:
    Zákon Národnej rady Slovenskej republiky č. 241/1993 Z. z. o štátnych sviatkoch, dňoch pracovného pokoja a pamätných dňoch v znení neskorších predpisov:

    § 1
    Štátne sviatky


    Štátnymi sviatkami sú:
    a) 1. január - Deň vzniku Slovenskej republiky,
    b) 5. júl - sviatok svätého Cyrila a svätého Metoda,
    c) 29. august - výročie Slovenského národného povstania,
    d) 1. september - Deň Ústavy Slovenskej republiky,
    e) 17. november Deň boja za slobodu a demokraciu.

    § 2
    Dni pracovného pokoja


    (1) Štátne sviatky sú dni pracovného pokoja 1).
    (2) Ďalšie dni pracovného pokoja okrem nedieľ sú tieto sviatky:
    a) 6. január - Zjavenie Pána (Traja králi a vianočný sviatok pravoslávnych kresťanov),
    b) Veľký piatok,
    c) Veľkonočný pondelok,
    d) 1. máj - Sviatok práce,
    e) 15. september- Sedembolestná Panna Mária,
    f) 1. november - sviatok Všetkých svätých,
    g) 24. december - Štedrý deň,
    h) 25. december - prvý sviatok vianočný,
    i) 26. december - druhý sviatok vianočný,
    j) 8. máj - Deň víťazstva nad fašizmom.



    mirhu je offline (nepripojený) mirhu

    Mirka mirhu
    Keity Pozri príspevok
    aj s nákladom? tak potom zakon o cestnej doprave sa dotycneho netyka.
    AK tomu dobre rozumiem, tak sa berie do 3,5 t, aj s nákladom... ? či sa berie len hmotnosť samotného vozidla...?
    lebo ak je vozidlo do 3,5 t (napr.2) a náklad je 2, spolu = 4 tony a tým pádom sa
    už dotyčného týka..správne?

    mandula je offline (nepripojený) mandula

    mandula
    mirhu Pozri príspevok
    AK tomu dobre rozumiem, tak sa berie do 3,5 t, aj s nákladom... ? či sa berie len hmotnosť samotného vozidla...?
    lebo ak je vozidlo do 3,5 t (napr.2) a náklad je 2, spolu = 4 tony a tým pádom sa
    už dotyčného týka..správne?
    Zákon č. 168/1996 Z.z.
    § 1
    (1) Tento zákon upravuje podmienky podnikania v cestnej doprave a pôsobnosť orgánov štátnej správy v cestnej doprave, samosprávnych krajov a obcí
    (ďalej len "správny orgán").
    (2) Tento zákon sa s výnimkou § 20, 21a a § 21b ods. 2 nevzťahuje na
    a) cestnú nemotorovú dopravu,
    b) cestnú dopravu, ktorá nie je podnikaním,
    c) cestnú dopravu, ktorú právnické osoby a fyzické osoby vykonávajú v súvislosti s podnikaním výlučne pre vlastnú potrebu,
    d) nákladnú cestnú dopravu vykonávanú cestnými nákladnými vozidlami, ktorých celková hmotnosť vrátane prípojného vozidla nepresahuje 3, 5 t,
    e) osobnú cestnú dopravu vykonávanú cestnými osobnými vozidlami, ktorých celková obsaditeľnosť nepresahuje deväť osôb vrátane vodiča s výnimkou vozidiel taxislužby.


    Celková hmotnosť vozidla je súčet pohotovostnej a užitočnej hmotnosti vozidla.
    Užitočná hmotnosť vozidiel vyjadruje ich maximálnu nosnú kapacitu v tonách, pre ktorú boli konštruované





    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.