Zavrieť

Porady

ZZPO alebo NO ?

Dobry den,

chcela by som sa opytat, ci regionalne zdruzenie pravnickych osob (je aj evidovane v registri zdruzeni PO, aj za menom pouziva skratku z.p.o.) moze byt zaroven aj neziskovou organizaciou?
Toto zdruzenie ma v zriadovacej zmluve ma uvedene , ze je neziskovou organizaciou.
Riadi sa taketo zdruenie aj zakonom o neziskovych organizaciach? A podla akeho zakona hospodari? Aky typ JU/PU vedie a podla akzch postupov?

Dakujem za Vase odpovede.

V tejto oblasti sa len zacinam orientovat.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alena je offline (nepripojený) alena

    alena
    ak vznikli v zmysle občianskeho zákonníka §20f-20j, tak patria medzi neziskové organizácie a platia pre nich všetky predpisy týkajúce sa neziskových organizácií, teda aj účtovníctvo pre neziskové organizácie

    galmar je offline (nepripojený) galmar

    galmar
    ano tak vznikli.
    1,To znamena, ze pre nich plati zaroven zakon o neziskovych organizaciach a musia byt evidovane aj v registri neziskovych organizacii?
    2, uctuju teda podla postupov pre n.o.(mozu aj JU, aj PU)
    3, ake ine predpisy si mala na mysli?

    Este raz vdaka

    galmar je offline (nepripojený) galmar

    galmar
    galmar Pozri príspevok
    ano tak vznikli.
    1,To znamena, ze pre nich plati zaroven zakon o neziskovych organizaciach a musia byt evidovane aj v registri neziskovych organizacii?
    2, uctuju teda podla postupov pre n.o.(mozu aj JU, aj PU)
    3, ake ine predpisy si mala na mysli?
    Najde sa niekto, kto mi to objasni ?

    Dakujem

    victoria je offline (nepripojený) victoria

    victoria
    Ano, musia byt evidovane v regsitri neziskovych organizacii, riadia sa predpismi a ustanoveniami zakona o uctovnictve a zakona o dani z prijmov spolu s postupmi uctovania pre neziskove organizacie.
    Na stranke ministerstva financii najdes vsetky predpisy ohladom uctovnictva neziskovych organizacii.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.