Zavrieť

Porady

Interierové dvere - ako vybrať

Dobrý deň,
poraďáci, prosim môže mi niekto poradiť ako sa rozhodovať pri výbere interierových dverí - rozdiel mezdi typom dýhované, laminované a foliované ?
Cenový rozdiel mi je jasný, skôr mi ide o vysvetlenie ako sa zorientovať v v jednotlivých typoch materialu a povrchovej úpravy.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ROBIN111 je offline (nepripojený) ROBIN111

    ROBIN111
    Zjednodušene...
    Dvere, pokiaľ nie sú z masívneho dreva, sa skladajú z vonkajšieho obalu a vnútornej výplne. Ako výplň sa používa napríklad drevotrieska alebo voština. Na výplň sa potom "naťahuje" (lepí, lisuje) tenký obal, ktorý tvorí povrchovú úpravu dverí.
    Pri dyhovaných dverách je ako povrchová úprava použitá tenká vrstvička prírodného dreva (dyha), opatrená ochrannou vrstvou.
    Laminované dvere majú povrch upravený impregnovanou melamínovou fóliou.
    Pri fóliovaných dverách je ako vonkajší obal použitá pvc fólia.

    Pred časom som riešil výber interiérových dverí a rozhodol som sa pre laminované dvere ako kompromis medzi cenou a odolnosťou povrchovej úpravy. Dyhované boli príliš drahé a fóliované zas náchylne na mechanické poškodenie.

    12janci12 je offline (nepripojený) 12janci12

    Svet je čím ďalej čudnejší. Vadí mi, že ak rozprávam spisovne, tak mi ľudia nerozumejú, že ja nerozumiem tej spúste angličtiny čo miešajú do slovenčiny, vadí mi reklama na každom kroku. Nerozumiem ľudom čo si myslia že peniaze sa "zarobia" nejakým vkladom do fondu či akcií a nie prácou. Ďakujem ľuďom čo sú ešte stále normálny a bojujú za správne veci. ...viac 12janci12
    Tu je popis rozdielov: http://www.stavebna.sk/poradca.html

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    V takom poradí v akom ste ich napísali sú kvalitné.U dverí by som posudzoval oteruvzdornosť, a farbostálosť.

    trivial je offline (nepripojený) trivial

    trivial
    Ešte by som doplnil, že u drevených je problemom aj tvarová stalosť, kedže drevo je živý material.Stále sa prispôsobuje teplotám a prostrediu v ktorom sa nachádza.I tak by som vybral drevene alebo dýhované.Predsa je to drevo nie žiadny foliovy šunt.

    Teveryal je offline (nepripojený) Teveryal

    Teveryal
    My sme si vybrali fóliované dvere od firmy Julia Pajpachová-UDO SK z Prešova a ľutujeme toho. Sú veľmi nekvalitné čo sa týka samotného materialu a povrchovej úpravy, no a keď sa k tomu pridruží aj neodbornosť pri ich montáži tak hotová katastrofa. Ináč ich výrobky sú komplet poľské. Určite nedoporučujem ich výrobky, aspoň nie ich služby ponúkané v Prešove.

    Interierové dvere - ako vybrať

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.