Zavrieť

Porady

Pozemok mimo zastavaneho uzemia obce

Dobrý deň,

chcem kúpiť jeden pozemok, ktorý je v liste vlastníctva vedený mimo zastavaného územia obce. Do budúcnosti by som však rád staval a starosta mi povedal že mám zlú informáciu : "Veď to je v zastavanom území obce a okolo na pozemkoch sú domy veď on mi to odklepne. Že to nie je problém."

Ako a kde si môžem overiť jeho slová? Na katastrálnom portáli to je mimo a on tvrdí že to je v zastavanom území obce.

ďakujem
D
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    olybaba je offline (nepripojený) olybaba

    olybaba
    pozdravujem,
    - sprava katastra je zodpovedna za udaje vedene v katastri nehnutelnosti, udaje spravy katastra su zavazne,
    - na sprave katastra je zakreslena hranica intravilanu - zastavaneho uzemia obce
    - na LV sa uvadza prislusnost parcely k intravilanu, alebo k extravilanu
    - doporucujem vam, aby ste vyziadali na obecnom urade pocitacovy vystup z ich databazy evidencie nehnutelnosti (podklady by mali mat zo spravy katastra), aby ste si mohli overit tvrdenie starostu, alebo ho vyvratit na zaklade listu vlastnictva

    Pozemok mimo zastavaneho uzemia obce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.