Zavrieť

Porady

paušálne výdavky na budovu

Dobrý večer.
Potrebovala by som poradiť. FO má v majetku budovu. Pri kúpe si neuplatnil odpočet DPH, nakoľko ju odkúpil od neplatcu DPH. Založil si s.r.o. Budovu by chcel vyradiť z majetku na súkromnú osobu a na základe zmluvy o prenájme prenajímať ju svojej´s.r.o. Môže si ako súkromná
osoba uplatňovať paušálne výdavky 40 %, keď budova bola odpisovaná v majetku jeho FO.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    To spolu nijako nesúvisí, uplatnenie 40% je možné podľa §6.10 a jediným obmedzením je to, či je FO plátca DPH alebo nie, iné by bolo keby FO chcela budovu predať, tam sa skúma či bola nehnuteľnosť v majetku FO /§9.1b/ alebo nie.
    Ďakujem za odpoveď, ale v podstate mi nešlo o DPH, keďže ako súkromná osoba nebude platiteľom DPH, skôr ma zaujímalo to, že keď tá budova bola odpisovaná,keď bola
    v majetku FO, či môže ako súkromná osoba,ktorá ju prenajíma uplatňovať paušálne výdavky 40 %. Ale s odpovede som pochopila, že môže, takže ešte raz veľmi pekne ďakujem.

    paušálne výdavky na budovu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.