Zavrieť

Porady

Uplatnenie príspevku na podnikanie v daňovom priznaní???

Dobrý deň, idem si podávať daňové priznanie a mám problém či tam patrí aj príspevok ktorý som dostala na podnikanie. Od 1.1.2010 som živnostníčka, v roku 2009 som do 3. mesiaca bola zamestnaná na PP, a od 4 - 12 mesiaca som bola evidovaná na úrade práce, s tým, že som si požiadala o príspevok na podnikanie. Príspevok mi schválili a peniaze som dostala v decembri 2009. Rozprávala som sa o tomto s viacerými, či si tento príspevok uplatniť v DP za rok 2009, alebo až v roku 2010 od kedy mám otvorenú živnosť. Každý mi radil niečo iné. Prosím mohli by ste mi poradiť. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    lucilla8 Pozri príspevok
    Dobrý deň, idem si podávať daňové priznanie a mám problém či tam patrí aj príspevok ktorý som dostala na podnikanie. Od 1.1.2010 som živnostníčka, v roku 2009 som do 3. mesiaca bola zamestnaná na PP, a od 4 - 12 mesiaca som bola evidovaná na úrade práce, s tým, že som si požiadala o príspevok na podnikanie. Príspevok mi schválili a peniaze som dostala v decembri 2009. Rozprávala som sa o tomto s viacerými, či si tento príspevok uplatniť v DP za rok 2009, alebo až v roku 2010 od kedy mám otvorenú živnosť. Každý mi radil niečo iné. Prosím mohli by ste mi poradiť. Ďakujem
    ty si dostala príspevok skôr ako si mala otvorenú živnosť?

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    lucilla8 Pozri príspevok
    ano dostala
    môj názor, keďže máš otvorenú živnosť až od januára 2010, nezdaňuješ ju, pretože podlieha príjmov podľa §6 zo živnosti, takže až v roku 2010

    teraz podávaš DP typ A kde uvádzaš len príjmy zo zvislej činnosti podľa §5 ZoDP

    lucilla8 je offline (nepripojený) lucilla8

    lucilla8
    Timka1 Pozri príspevok
    môj názor, keďže máš otvorenú živnosť až od januára 2010, nezdaňuješ ju, pretože podlieha príjmov podľa §6 zo živnosti, takže až v roku 2010

    teraz podávaš DP typ A kde uvádzaš len príjmy zo zvislej činnosti podľa §5 ZoDP

    ďakujem podám tlačivo A, na daňovom sa pre istotu opýtam či to mám v poriadku.

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    lucilla8 Pozri príspevok
    ďakujem podám tlačivo A, na daňovom sa pre istotu opýtam či to mám v poriadku.
    zvyčajne je postup takýto, ak si uplatňuješ paušálne výdaje zo žvinosti, zahrňaš celú výšku dotácie do príjmov bez ohľadu nato koľko si z nej vyčerpala

    ak robíš jednoduché účtovníctvo, zahrnieš dotáciu do PNZD a následne preúčtuješ do POZD len do výšky vyčerpanej dotácie

    keďže si nemal v roku 2009 otvorenú živnosť neúčtuješ o nej tým pádom nemáš ju ako zahrnúť, mne to vychádza tak, že ju zdaňuješ až v roku 2010

    Uplatnenie príspevku na podnikanie v daňovom priznaní???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.