Zavrieť

Porady

Kontrola výpočtu priemernej hodinovej mzdy

Dobrý deň !
Mám podozrenie, že zamestnávateľ mi zle vypočítal priemernú hodinovú mzdu. Túto chybu asi robí už dlhšiu dobu. Prosím o radu, ako zistiť nezávisle od zamestnávateľa, či je výpočet správny. Je možné sa na niekoho obrátiť s výplatnými páskami o nezávislý prepočet ? Z postupu na výpočet, ku ktorému som sa dostal na internete mi vychádza, že zamestnávateľ chybu urobil. Len nemám istotu.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    Priemernú hodinovú mzdu máš teraz platnú v I.Q a je vypočítaná zo IV.Q-10,11,12/2006. Vypočíta sa z hrubého príjmu, od ktorého sa odrátajú náhrady mzdy /vyplatená dovolenka, sviatok, ostat. náhrady/ a vydelí sa skutočne odpracovanými hodinami. Nájdeš si to v Zákonníku práce 311/2001 Z.z. § 134.

    PPalo je offline (nepripojený) PPalo

    PPalo
    Pozrel som si zákonník.
    V $ 135 je toto
    Priemerný zárobok zamestnanca za rozhodujúce obdobie, ktoré predchádza dňu nadobudnutia účinnosti tohto zákona, sa zistí z hrubej mzdy zúčtovanej zamestnancovi na výplatu v rozhodujúcom období a z času odpracovaného zamestnancom v rozhodujúcom období zníženého o hodiny zodpovedajúce trvaniu prestávok na jedenie a oddych v rozhodujúcom období. Rovnako sa na zisťovanie priemerného zárobku v ďalšom rozhodujúcom období zníži počet hodín odpracovaných zamestnancom od začiatku rozhodujúceho obdobia do nadobudnutia účinnosti tohto zákona, ak tento zákon nadobudne účinnosť v priebehu rozhodujúceho obdobia.

    Nepíše sa nikde o odpočte za dovolenky a sviatky. Je to fakt tak ako píšeš ?
    Ďakujem za odpoveď.

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    Priemerný zárobok počítaš zo mzdy. A podľa Zákonníka práce § 118, ods. 2 hovorí, čo sa nepovažuje za mzdu. Máš tam náhrady mzdy, odstupné, odchodné, atď.
    Naposledy upravil katka50 : 04.03.07 at 15:22

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    PPalo Pozri príspevok
    Pozrel som si zákonník.
    V $ 135 je toto
    Priemerný zárobok zamestnanca za rozhodujúce obdobie, ktoré predchádza dňu nadobudnutia účinnosti tohto zákona, sa zistí z hrubej mzdy zúčtovanej zamestnancovi na výplatu v rozhodujúcom období a z času odpracovaného zamestnancom v rozhodujúcom období zníženého o hodiny zodpovedajúce trvaniu prestávok na jedenie a oddych v rozhodujúcom období. Rovnako sa na zisťovanie priemerného zárobku v ďalšom rozhodujúcom období zníži počet hodín odpracovaných zamestnancom od začiatku rozhodujúceho obdobia do nadobudnutia účinnosti tohto zákona, ak tento zákon nadobudne účinnosť v priebehu rozhodujúceho obdobia.

    Nepíše sa nikde o odpočte za dovolenky a sviatky. Je to fakt tak ako píšeš ?
    Ďakujem za odpoveď.
    skús pozrieť tu:

    http://www.porada.sk/t21958-priemern...ika-prace.html

    Kontrola výpočtu priemernej hodinovej mzdy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.