Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jelalim je offline (nepripojený) jelalim

    jelalim
    Ty si na koncesionarske poplatky bola prihlasena, ale neplatila ich, alebo si ani nebola prihlasena?

    Podla mna maju narok na max. 2 roky, po dvoch rokoch to maju premlcane.
    Naposledy upravil jelalim : 28.04.16 at 09:22
    Sil Via Ja som sa začala platiť,keď v tom byte začal bývať môj brat a používať TV,inak som nebola asi ani odhlásena...v tom byte som TV nemala vôbec.a vlastne viem,že sa o tom zákone dost diskutovalo,no chápem,že asi musim zaplatiť,len nechapem,ze ked som zacala platiť v 2014,nikto nič neupozornil,až teraz,keď som sa odhlasila,si spomenuli? a tak daleko do minulosti? neplati nejaka premlčacia doba?to ako ked by som platila dalej,tak nic nikomu nemusim doplatiť?

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Veru musíš...
    Spomínaný dôvod nie je dôvodom na nezaplatenie.
    Majiteľ bytu - odberateľ elektrickej energie je (žiaľ) POVINNÝ platiť za tie onačiny verejnoprávnych médií...a to aj v prípade, že ich nepozerá a nepočúva.

    ALEBO skús nezaplatiť...a uvidíš to tóčo...

    Len ma zaráža, že upomienky posielajú po rokoch...no na druhej strane môže byť jeden aj rád, že si neúčtujú penále a iné pokuty ako naša Sociálna poisťovňa...tá posúva veci rovno exekútorovi.
    ---------------------------------

    Ale nič si z toho nerob...dcére došla tiež upomienka.
    Býva v byte po mojej mame. Tá pred časom zomrela a pri zmenách v platbách za byt sme na RTVS nejak opomenuli...
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Sil Via Chcela by som vedieť, či zmenou zákona v r.2008 som bola akože povinná sa prihlásiť ku koncesionárskym poplatkom a keď som to neurobila, tak som bola akože automaticky prihlásená?na základe čoho som povinná uhradiť nedoplatok, ak som nebola prihlásená?
    ivka70 Po zmene zakona je prihlaseny kazdy, kto je odberatelom elektriny.
    Ak si platila koncesionarske poplatky na inom mieste (mala si viac odbernych miest elektriny), mohla si si ich zdruzit a platit iba raz.
    Sil Via Ešte perlička...zamestnávateľ mi dal zaplatiť cca5€ ako koncesionársky poplatok za posledné 2 roky, ak chceme počúvať rádio akože...ale ja predsa nemôžem platiť aj na domácnosť aj v práci! ak by som ho požiadala vystaviť doklad/čo samozrejme asi neurobí/, mala by som nárok na úľavu od platenia?
    ivka70 Nemala, zamestnavatel musi platit, podla poctu zamestnancov, nie podla toho, ci pocuvate radio alebo nie. A nesmie tuto svoju povinnost prenasat na zamestnancov.
    Sil Via takže ho môžem obviniť, že zobral peniaze nezákonne? ale žiadny doklad nám nedal !
    buchač Sil Via (Dnes 22:44) Ešte perlička...zamestnávateľ mi dal zaplatiť cca5€ ako koncesionársky poplatok za posledné 2 roky, ak chceme počúvať rádio akože
    ====================================
    Hm.....5 € / 2 roky, čiže 730 dní.
    To vychádza na jeden deň 0,0068493150 €...

    Ozaj, keď už sme pri tom, pri tej paranoji...kde je napísané, ktorý zákon vraví o niečom takom, že zamestnávateľ je povinný zabezpečiť rádio ?
    ivka70 Obvinit ho mozes, ale ako dokazes, ze si platila a ze si platila na tento ucel?
      zbaliť

    Po predaji bytu mi prišla výzva na zaplatenie koncesionárskych poplatkov od r.2008-2014! Musím zaplatiť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.