Zavrieť

Porady

Riešenie neprebrania zasielok - spojme sa !

Zdravim poradakov

Mam uz dost zakaznikov ktory si proste objednaju a neprevezmu tovar a nadrzovku Vam potom este nedvihaju telefon. Ak by bol zaujem minimalne niekolkych desiatok eshopov navrhujme spustenie tkz. Blacklistu zakaznikov, ku ktoremu by mal kazdy jeden eshop prevadzkovatel pristup a nasledne by tam doplnal s odovodnenim aj svojich "vzornych" zakaznikov. Vsetko samozrejem po konzultacii u pravnika. Neviem ako je to so zakonom o osobnych udajov, ale myslim ze keby sme si to doosetrili v obchodnych podmienkach (akoze zaroven s odoslanim objednavky suhlasi so vseobec. obch. podm. v ktorych sa bude uvadzat, ze ak si neprevezme tovar tak ho tam mozeme zverejnit) tak ak by sa to dalo takto osetrit bolo by to OK. LEBO toto co si dovoluju niektory zakaznici je uz vrchol.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Stavros7235 Pozri príspevok
Zdravim poradakov

Mam uz dost zakaznikov ktory si proste objednaju a neprevezmu tovar a nadrzovku Vam potom este nedvihaju telefon. Ak by bol zaujem minimalne niekolkych desiatok eshopov navrhujme spustenie tkz. Blacklistu zakaznikov, ku ktoremu by mal kazdy jeden eshop prevadzkovatel pristup a nasledne by tam doplnal s odovodnenim aj svojich "vzornych" zakaznikov. Vsetko samozrejem po konzultacii u pravnika. Neviem ako je to so zakonom o osobnych udajov, ale myslim ze keby sme si to doosetrili v obchodnych podmienkach (akoze zaroven s odoslanim objednavky suhlasi so vseobec. obch. podm. v ktorych sa bude uvadzat, ze ak si neprevezme tovar tak ho tam mozeme zverejnit) tak ak by sa to dalo takto osetrit bolo by to OK. LEBO toto co si dovoluju niektory zakaznici je uz vrchol.

Myšlienka možno dobrá, ale máš smolu...

Zákon je na strane spotrebiteľa. Zo zákona má právo vrátiť tovar do 7 dní od prevzatia, teda ani ho nemusí prevziať. Je to riziko podnikania.

A keby si ho dal na nejaký zoznam len preto, že využil svoje zákonné právo na niečo, tak rýchlo narazíš na tvrdý odpor.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Chobot, som toho nazoru, ze v tomto sa mylis. Zakon hovori o vrateni tovaru, nie o neprevazti zasielky. Myslim ze aj sud by to uznal. Cela ta filozofia zakona je postavena tak, ze treba chtanit zakaznika, ktory si nema moznost cez net dostatocne "obzriet" a "fyzicky ohmatat" vyrobok. Napriklad na zaklade fotky si nemusis spravit realny dojem o velkosti, ani o pouzitych materialoch.

Filozofia zakona je tada taka, dat zakaznikovi moznost pozriet sa na tovar rovnako, ako by to urobil v obchode a nasledne mu dat este poslednu moznost tovar odmietnut (kupu anulovat). Toto ale nie je pripad neprevzatia zasielky. Onjednanim a neprevzatim zasielky zakaznik sposobuje priamu skodu obchodnikovi bez toho, aby sam vyuzil svoje pravo prezriet si vyrobok.
0 0
Stavros7235 Stavros7235

Stavros7235 je offline (nepripojený) Stavros7235

Nikto Vás nenúti v eshope nakupovať, len sa zamyslite kolko by ste platili za LCD TV, parfemy, elektro, a milion dalších vecí keby si tu na slovensku rozdeli napriklad trh s elektronikou 3 velke obchodne siete...eshopom vdacite za to ze su ceny take ake su...isteze je to aj zvysenym dopytom po novych technologiach ale aj eshopy tu zohravaju velmi podstatnu rolu...a ešte: kartou platit mozete aj v nasich eshopoch, a to vaše: že rychlo zarobit bez roboty...vidieť že nemáte ani šajnu o čom eshop je..pretože eshop je o veľmi veľa robote, takže ked neviem o čom hovorim radšej som ticho... a mimochodom toto je téma určená skôr pre majitelov eshopu...nie na všeobec. diskusiu...vďaka...
2 0
Stavros7235 Stavros7235

Stavros7235 je offline (nepripojený) Stavros7235

A ak to ti "idioti" robia z trucu tak prosím, mi ich z trucu budeme dávať na ten zoznam...lebo oni s tým objednaním tovaru súhlasili....
0 0
Stavros7235 Stavros7235

Stavros7235 je offline (nepripojený) Stavros7235

Presne ako piše misomiso, jendalo by sa iba o zakaznikov ktory si tovar neprevezmu a potom ťa uplne ignoruju (telefon, sms, mail). vrátenie do 7 dni od prevzatia to úplne akceptujem...
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

no podľa mňa by to sná´d išlo ako neverejný zoznam. Nejaký web, kde by bol prístup iba pre overených ľudí - majiteľov eshopov. Kľudne by mohlo byť členstvo za poplatok, vstup iba po zaplatení.

Lenže, zrovna v prípade parfumov sa tu tuším už pár krat hovorilo o tom, že si to robia tieto eshopy navzájom. Tak potom neviem, či je to pre nich riešenie.
0 0
Stavros7235 Stavros7235

Stavros7235 je offline (nepripojený) Stavros7235

Dáša jedným z mojich obchodov je aj parfuméria...nikdy som sa s tým nestretol.....takže možno si to urobili 2-3x ale každý kto to myslí s eshopom vážne nemá čas na to že bude denne objednávať u 10 eshopv podvodné objednávky...a aj ak to tak aj bude tak keď ti ten človek neprevezme tovar tak sa s ním snážiť spojiť telefonicky nie? a keď neberie 1x, 2x, 3x...tak je to jasné...
0 0
Stavros7235 Stavros7235

Stavros7235 je offline (nepripojený) Stavros7235

pre Piťko-amater: čo myslíš kolko parfumov predajú tento rok 2 kamenne siete parfumerii a kolko asi 200 eshopov s parfumami na SK ??? jednoznačne pomer je minimalne 50:50 a podla mna je realne 70:30 pre nás...pretože tie 2-3 dni pred vianocami čo ludia kupuju parfemy na poslednu chvilu žiadnu parfumeriu nezachránia...a čo ked ti poviem, že jedna sieť obchod kaemnnych parfumérii na Slovensku prevádzkuje viac ako 50 internetových obchodov pod rôznymi názvamy a na tom tvorí 80% svojho zisku??? hm??? a kamenne predjane si necháva len pre prestíž...
0 0
Stavros7235 Stavros7235

Stavros7235 je offline (nepripojený) Stavros7235

Piťko-amater: na toto musim reagovať: ešte raz ,

AKÝ je PODIEL / v %/ e-shopov na celom predaji ????

No čo myslíš aký? keď pomaly každý kamenný obchod (aj malé obchody) a obchodne siete všetky majú obrovské eshopy?

ten podiel je dosť velký...
0 0
Stavros7235 Stavros7235

Stavros7235 je offline (nepripojený) Stavros7235

pre Piťko-amater: neboj sa môj ježiško prekročil objednávkový cieľ (cieľ som som si dal urobiť obrat na vianoce 2010) tak tenot ciel som prekročil už 5.12.2010 :-) takže vianoce už u mňa sú...občas neaký primitív čo si neprevezme tovar...ale aj to sa už rieši....
0 0
Stavros7235 Stavros7235

Stavros7235 je offline (nepripojený) Stavros7235

Pre Pitko-amater: moc toho na nete nieje ale aspoň niečo:

E-shopy vyhlásili kamenným obchodom tichú vojnu. Rozšírili cenové akcie a začali využívať aj čaro výpredajov. „Internetový obchod zacítil svoju šancu pomerne výrazného rastu. Ťah na tretinové ovládanie nepotravinárskeho sortimentu na trhu je v tomto roku reálny,“ prognózuje Ľubomír Drahovský, analytik agentúry pre prieskum trhu Terno.

Takže teoreticky to už bude okolo 30%....hmm koľko to asi bude za 5 rokov???
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Stavros7235 Pozri príspevok
pre Piťko-amater: neboj sa môj ježiško prekročil objednávkový cieľ (cieľ som som si dal urobiť obrat na vianoce 2010) tak tenot ciel som prekročil už 5.12.2010 :-) takže vianoce už u mňa sú...občas neaký primitív čo si neprevezme tovar...ale aj to sa už rieši....
Tak potom nechápem, prečo nariekaš (...občas neaký primitív čo si neprevezme tovar...) a vyzývaš na nezákonnú činnosť.
-----------------------------------------------------
Poriadne si prečítaj a naštuduj zákony a radšej sa snaž budovať si svoju overenú klientelu. Nebuď nenažranec, nebudeš mať neprevzaté zásielky a nevyzváňaj fúrt, vole.
0 0
Stavros7235 Stavros7235

Stavros7235 je offline (nepripojený) Stavros7235

pre jar88: nezákonnú? konkrétne ktorý zákon tým poruším ???
0 0
Stavros7235 Stavros7235

Stavros7235 je offline (nepripojený) Stavros7235

a ja nenariekam, len chcem aby niektorý ludia ktorý si objednávaju doradu tovar u 10 obchodv nazar a nepreberú ani jeden...aby sme my boli pred nimi varovaný...ale znvou opakujem toto je téma pre majitelov eshopa a nie pre ludí ktorý tomu vôbec nerozumejú...
0 0
Stavros7235 Stavros7235

Stavros7235 je offline (nepripojený) Stavros7235

To pod čiarou som si všimol až teraz takže: ja niesom nenažranec chlapče...a ked nevieš o čom je eshop (a ty to očividne nevieš) tak prosim nereaguj na túto tému...ok? ty si myslíš že príde objednavka, zabališ a o 3 dni skasírujš prachy...tak to si na poriadnom omyle...a ked tak obhajuješ tých "vzorných" zákazníkov asi viem kam ťa mám zaradiť.
0 0
Stavros7235 Stavros7235

Stavros7235 je offline (nepripojený) Stavros7235

toto si fakt dorazil a vidieť že si primitív...
toto je fakt sila:
_________________________________
K..*a , také jednoduché nevieš ?

Predsa ÚSTAVU SR.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Stavros7235 Pozri príspevok
a ja nenariekam, len chcem aby niektorý ludia ktorý si objednávaju doradu tovar u 10 obchodv nazar a nepreberú ani jeden...aby sme my boli pred nimi varovaný...ale znvou opakujem toto je téma pre majitelov eshopa a nie pre ludí ktorý tomu vôbec nerozumejú...
Keby si netáral.
Čo je na tom divné, že si ľudia objednajú jednu vec z desiatich obchodov?
Mne to príde normálne, že prevezmem prvú zásielku, aj keď je o pár percent drahšia a ostatné nechám tak. Čo na tom nechápeš?
Čo máš dlhé vedenie?
-------------------------------------------
Mám istotu, že to mám načas a za primeranú cenu.
Nechápem blbcov, čo čakajú týždne na najlacnejšiu ponuku. (hold aj takí sú)
0 0
Stavros7235 Stavros7235

Stavros7235 je offline (nepripojený) Stavros7235

pre Piťko-amater: po prečítaní ďalšieho tvojho príspevku tu na porade som dospel k názoru, že reagovať na Teba je skutočne strata času...tak sa maj...
0 0
Stavros7235 Stavros7235

Stavros7235 je offline (nepripojený) Stavros7235

jar88: podla tebe je to normálne že mne spôsobíš škodu minimálne 6 € týmto svojím konaním???? a ešte sa k tomu aj verejne priznáš....ludia ja som žil dlho v zahraničí...a vždy my chýbalo slovensko a slováci...ale ked som tu posledné 2 roky nemôžem to tu vydržať...proste sa z nás stáva národ tupcov...a už v tejto diskusii je pár dôkazom o tom...
0 0
Stavros7235 Stavros7235

Stavros7235 je offline (nepripojený) Stavros7235

AK BY SOM MOHOL POPROSIť TOTO JE TÉMA PRE LUDÍ KTORÝ MAJU A PREVÁDZKUJU ESHOP, A KTORÝ O TEJTO PROBLEMATIKE VEDIA...NIE PRE "ZÁKAZNÍKOV"...VĎAKA...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať