Zavrieť

Porady

opatrovanie rodiča

Dobrý deň,rada by som sa opýtala na opatrovanie rodiča.Chcela by som si požiadať aj o príspevok,ale neviem okolo toho nič.Počula som,že mi môžu vyrátať aj 60 euro (len),že to záleží od dôchodku mamy.Bude mi končiť MD,tak rozmýšlam o doopatrovaní mamy,lebo aj tak som s ňou všade chodila-po doktoroch.Je ŽŤP. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    palčo je offline (nepripojený) palčo

    palčo
    Manželka si to vybavila: zájdeš na úrad práce soc.vecí a rodiny, tam si vypýtaš tlačivá, tie treba vypísať, overiť podpisy (matrika), potvrdiť výšku dôchodku, vypísať dôvod (ZŤP), diagnózu (lekár) a zaniesť naspäť a čakať. Zvyknú to vybaviť za cca 2-3 mesiace. Ako kde. Možno som niečo zabudol, ale pracovníci spomenutého úradu Ti poradia. My sme tam boli asi 2, či 3 krát.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    príspevok na opatrovanie - vybavuje sa tam .. kde si vybavovala príspevok na úpravu bytu
    pozri http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/de...37&Rocnik=2008
    nájdeš tam aj výpočet výšky príspevku (môže výjsť aj nula - ak má mama dobrý dôchodok) .. aj podmienky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.