Zavrieť

Porady

úroky z omeškania

zazi zazi

zazi je offline (nepripojený) zazi

Dobrý deň! Súdnou cestou sme vymáhali od odberatela zaplatenie úroku z omeškania.Odporca nám úrok zaplatil.Aký účet sa použije? Stačí cez interný alebo sa musí urobiť faktúra?Notárovi sme platili súdne trovy.Tu je aký postup účtovania?
Naposledy upravil Dav : 27.05.10 at 14:22
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

zazi Pozri príspevok
Dobrý deň! Súdnou cestou sme vymáhali od odberatela zaplatenie úroku z omeškania.Odporca nám úrok zaplatil.Aký účet sa použije? Stačí cez interný alebo sa musí urobiť faktúra?Notárovi sme platili súdne trovy.Tu je aký postup účtovania?
Úrok z omeškania: 644, stačí ID, súdne popl. 538.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Ako vyrátam úrok z omeškania? Od februára 2009 nám nie je schopný zaplatiť faktúru, nereaguje na upomienky. ďakujem
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
sybila3 Pozri príspevok
Ako vyrátam úrok z omeškania? Od februára 2009 nám nie je schopný zaplatiť faktúru, nereaguje na upomienky. ďakujem
Suma urokov je hodnota pohladavky vynasobena percentom urokov a poctom dni omeskania.
0 0
Katarína Cigánová Katarína Cigánová
sybila3 Pozri príspevok
Ako vyrátam úrok z omeškania? Od februára 2009 nám nie je schopný zaplatiť faktúru, nereaguje na upomienky. ďakujem
Ak sa mi to podarí - skusim ti priložiť jednoduchú tabulku - možno pomôže
Naposledy upravil Katarína Cigánová : 27.05.10 at 13:05
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Katarína Cigánová Pozri príspevok
Ak sa mi to podarí - skusim ti priložiť jednoduchú tabulku - možno pomôže
Alebo takto so vzorcami.
Naposledy upravil marjankaj : 27.05.10 at 18:41
5 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Dobry den, neviem ci som to spravne pochopila. Cez pravnika firma vymahala zaplatenie faktury, uroky z omeskania. Odberatel uroky z omeskania jednou sumou zaplatil spolu s pravnymi sluzbami na ucet dodavatela. Musi teraz dodavatel vystavit na tie uroky z omeskania nejaky doklad - fakturu?
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
nika.sum Pozri príspevok
Dobry den, neviem ci som to spravne pochopila. Cez pravnika firma vymahala zaplatenie faktury, uroky z omeskania. Odberatel uroky z omeskania jednou sumou zaplatil spolu s pravnymi sluzbami na ucet dodavatela. Musi teraz dodavatel vystavit na tie uroky z omeskania nejaky doklad - fakturu?

A to si dohodli na pive alebo na súdnom pojednávaní?
Kuk na príspevok č.2
Naposledy upravil marjankaj : 27.05.10 at 13:35
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

marjankaj Pozri príspevok
A to si dohodli na pive alebo na súdnom pojednávaní?
Kuk na príspevok č.2
Islo to cez pravnika, nebolo to ani na sude, pravnik im pohrozil a oni pekne zaplatili aj uroky. Preto by som potrebovala aj nejaky doklad k prijatej sume. Pravne sluzby - to vystavi firma fakturu a tiez som rozmyslala ze by vystavili fakturu aj na uroky z omeskania. Moze to tak byt? Preto to nie je to iste ako ten prispevok c. 2.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
nika.sum Pozri príspevok
Islo to cez pravnika, nebolo to ani na sude, pravnik im pohrozil a oni pekne zaplatili aj uroky. Preto by som potrebovala aj nejaky doklad k prijatej sume. Pravne sluzby - to vystavi firma fakturu a tiez som rozmyslala ze by vystavili fakturu aj na uroky z omeskania. Moze to tak byt? Preto to nie je to iste ako ten prispevok c. 2.
A prečo? Ty chceš právnikovi zaplatiť aj tie úroky? Veď tie patria tebe.
Potom ti nič nezostane.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

nám tiež zaplatili úroky z omeškania, čo sme vymáhali faktúry cez právnika, ale tiež nemám doklad, len na účet od firmy nabehla nejaká suma, čo mám pýtať od právnika, nejaký výpočet úrokov z omeškania?
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

durisovad Pozri príspevok
Suma urokov je hodnota pohladavky vynasobena percentom urokov a poctom dni omeskania.
mne sa jedná o to, kde zoberiem aký úrok mám počítať-výška-percto?
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
sybila3 Pozri príspevok
mne sa jedná o to, kde zoberiem aký úrok mám počítať-výška-percto?
V príspevku č.6 je tabuľka. Dosaď si tvoje hodnoty a vystav faktúru tomu dlžníkovi na úroky a právne služby. Právnik si bude fakturovať iba právne služby.
1 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

sybila3 Pozri príspevok
nám tiež zaplatili úroky z omeškania, čo sme vymáhali faktúry cez právnika, ale tiež nemám doklad, len na účet od firmy nabehla nejaká suma, čo mám pýtať od právnika, nejaký výpočet úrokov z omeškania?
pravnik vam urcite posle cely vypocet presne popisany, nam tiez chodili najprv peniaze, az potom doklady..treba vyckat, alebo posurit
3 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ďakujem, takže skúsim posúriť.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

marjankaj Pozri príspevok
A prečo? Ty chceš právnikovi zaplatiť aj tie úroky? Veď tie patria tebe.
Potom ti nič nezostane.
Ja nechcem platit ziadne uroky pravnikovi. Ja som sa pytala na to, ze mne prisla suma na ucet-uroky, ci mozem vystavit firme kt. mi tie uroky zaplatila fakturu na tu sumu, aby som mala doklad ja aj ta firma? Predsa ked ja vystavujem fakturu, tak je to na sumu ktoru prijmam a nie ktoru platim niekomu.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
nika.sum Pozri príspevok
Islo to cez pravnika, nebolo to ani na sude, pravnik im pohrozil a oni pekne zaplatili aj uroky. Preto by som potrebovala aj nejaky doklad k prijatej sume. Pravne sluzby - to vystavi firma fakturu a tiez som rozmyslala ze by vystavili fakturu aj na uroky z omeskania. Moze to tak byt? Preto to nie je to iste ako ten prispevok c. 2.
nika.sum Pozri príspevok
Ja nechcem platit ziadne uroky pravnikovi. Ja som sa pytala na to, ze mne prisla suma na ucet-uroky, ci mozem vystavit firme kt. mi tie uroky zaplatila fakturu na tu sumu, aby som mala doklad ja aj ta firma? Predsa ked ja vystavujem fakturu, tak je to na sumu ktoru prijmam a nie ktoru platim niekomu.
Mne to vychádzalo, že požaduješ od právnika, aby vystavil FA aj na úroky.

Teda právnik vystaví Fa tebe za právne služby a ty zase vystavíš FA (tomu kto ti zaplatil) na úroky a právne služby.
1 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

marjankaj Pozri príspevok
Mne to vychádzalo, že požaduješ od právnika, aby vystavil FA aj na úroky.

Teda právnik vystaví Fa tebe za právne služby a ty zase vystavíš FA (tomu kto ti zaplatil) na úroky a právne služby.
Ospravedlnujem sa ak som to zle napisala. Teraz sme sa pochopili, tak som to nakazala aj klientovi, len som si to chcela overit. A este nieco:Tie uroky by mali byt bez DPH vsak?
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Úroky sú bez DPH.
2 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Mozem sa este spytat, podla akeho § su uroky bez DPH, idem vystavovat fakturu do CZ a chcela by som to uviest na fakturu. viem, ze nejde o sluzbu ani o tovar, ale nieco tam uviest musim.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

nika.sum Pozri príspevok
Mozem sa este spytat, podla akeho § su uroky bez DPH, idem vystavovat fakturu do CZ a chcela by som to uviest na fakturu. viem, ze nejde o sluzbu ani o tovar, ale nieco tam uviest musim.
Úroky nie sú predmetom dane-§2 Zákona o dph .
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať