Zavrieť

Porady

Infrasauna v domácnosti

Má niekto osobné skúsensti s infrasaunou /na internete mám prejdené rôzne články/, na čo treba pri kúpe najviac prihliadať a poradíte mi , ktoré žiariče sú vyhodnejšie? Ďakujem za tipy.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    yoolo je offline (nepripojený) yoolo

    yoolo
    Moja infrasauna nema uhlikove ziarice, hladal som lacnejsiu, dnes by som si asi kupil trosku drahsiu, nepaci sa mi kabinka z "drevotriesky".
    A teraz k funkcnosti : mam 63 rokov, vysoky tlak, trapili ma caste bolesti ucha, pre piskanie v nose som nemohol spavat, atd... a vzhladom na tlak som uz nemohol chodit do klasickej sauny. Pocit prehriatia nie je taky silny, ako v klasickej saune a mne trva aj hodinu, kym sa zacnem poriadne potit. Ale ucinky su citelne, som s nou po malych upravach spokojny. Male upravy spocitavali v odstraneni drevenych latiek, ktore branili ziareniu z prednych ziaricov - latky krytu prednych ziaricov (aj spodneho) su rovnobezne so ziaricmi a tak ich zakryvali, zadne latky chrania ziarice priecne a tak nebrania ziareniu.
    http://www.arttec.cz/produkt/parni-l...s-eco-9471.htm
    Naposledy upravil yoolo : 14.02.11 at 09:27 Dôvod: doplnenie o typ sauny

    Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

    Lubaba
    yoolo Pozri príspevok
    Moja infrasauna nema uhlikove ziarice, hladal som lacnejsiu, dnes by som si asi kupil trosku drahsiu, nepaci sa mi kabinka z "drevotriesky".
    A teraz k funkcnosti : mam 63 rokov, vysoky tlak, trapili ma caste bolesti ucha, pre piskanie v nose som nemohol spavat, atd... a vzhladom na tlak som uz nemohol chodit do klasickej sauny. Pocit prehriatia nie je taky silny, ako v klasickej saune a mne trva aj hodinu, kym sa zacnem poriadne potit. Ale ucinky su citelne, som s nou po malych upravach spokojny. Male upravy spocitavali v odstraneni drevenych latiek, ktore branili ziareniu z prednych ziaricov - latky krytu prednych ziaricov (aj spodneho) su rovnobezne so ziaricmi a tak ich zakryvali, zadne latky chrania ziarice priecne a tak nebrania ziareniu.
    http://www.arttec.cz/produkt/parni-l...s-eco-9471.htm

    Zaujímalo by ma aké účinky máš z infrasauny, čo pocituješ, zlepšil sa ti zdravotný stav?, a ako často sa saunuješ, odporúčané je asi dvakrát týždenne, pri teplote 50-60 stupňov. O infrasaune sa píše že je dobrá "na všetko".

    Paťo45 je offline (nepripojený) Paťo45

    Paťo45
    No záleží to podľa toho, čo potrebuješ. Redlight žiariče sa ti na požadovanú teplotu zohrejú najrýchlejšie, keramické zožerú najviac energie a karbónové majú napr. dlhšiu životnosť :P Ale to len tak v skratke... pekne to nájdeš popísané tu: http://www.marimex.sk/poradna/sauny-...-ich-rozdiely/
    Viktoriaa0101
    co sa tyka sauny nebola som pri kupe taky expert. vyberali sme hlavne podla ceny a spotreby. nasa ma karbonove ziarice. velmi si pochvalujem saunu doma.

    osky je offline (nepripojený) osky

    osky
    tato tema je stara ale ja by som potrebovala poradit-nejake referencie na ODSKUSANE firmy ktore taketo sauny predavaju.
    parametre ktore Sauna musi splnat-aspon 1750 W,maximalna teplota cca 70 a viac-60 stupnov je malo!!!
    musi mat 5 ziaricov,idealna by Bola aj svetelna terapia.
    objednala som saunu,uz by mi ju boli dovezli a zistila som ze nesplna tieto parametre,na nete väcsinou ponukaju sauny s max.moznou teplotou 60 stupnov a to je malo.aku nechcem.poradite?
    vdaka

    Infrasauna v domácnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.