Zavrieť

Porady

Pracovný pomer na dobu určitú

Pekný deň prajem, zamestnanec, ktorý je na dobu určitú zamestnaný ,ale v čase ukončenia je práceneschopný. Ukončenie môžeme urobiť až po ukončení PN, však? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    Jana G. Pozri príspevok
    Pekný deň prajem, zamestnanec, ktorý je na dobu určitú zamestnaný ,ale v čase ukončenia je práceneschopný. Ukončenie môžeme urobiť až po ukončení PN, však? Ďakujem.
    Nie, prac. pomer na dobu určitú končí uplynutím doby. To, že je zamestnanec PN nemá vplyv na ukončenie PP.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Jana G. Pozri príspevok
    Ďakujem, pretože v zákonníku práce som sa to nikde nedozvedela.
    Akoze nie?

    71
    Skončenie pracovného pomeru
    dohodnutého na určitú dobu


    (1) Pracovný pomer uzatvorený na určitú dobu sa skončí uplynutím tejto doby.
    ....

    A kedze mu nedavas vypoved, tak sa na neho nevztahuju paragrafy 64-66 o zakaze vypovede - teda ani ten o zakaze vypovede pocas PN.

    Jana G. je offline (nepripojený) Jana G.

    Jana G.
    Oznámenie o skončení pracovného pomeru mu mám zaslať poštovou zásielkou do vlastných rúk, však? Pretože ak náhodou sa list nedopatrením stratí, tak po termíne skončenia prac.pomeru bude považovaný zo strany zamestnanca, že prac. pomer trvá.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Jana G. Pozri príspevok
    Oznámenie o skončení pracovného pomeru mu mám zaslať poštovou zásielkou do vlastných rúk, však? Pretože ak náhodou sa list nedopatrením stratí, tak po termíne skončenia prac.pomeru bude považovaný zo strany zamestnanca, že prac. pomer trvá.
    Áno, ak mu ho budeš posielať, tak jedine do vlastných rúk.

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    Oznámenie môžeš dať podpísať zamestnancovi aj na pracovisku. Ja som tiež dávala zamestnancovi oznam, že mu končí pracovný pomer uplynutím doby určitej, t.j. 31. 12. 2009, podpísal mi to aj s dátumom prevzatia.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    rodina1 Pozri príspevok
    Oznámenie môžeš dať podpísať zamestnancovi aj na pracovisku. Ja som tiež dávala zamestnancovi oznam, že mu končí pracovný pomer uplynutím doby určitej, t.j. 31. 12. 2009, podpísal mi to aj s dátumom prevzatia.
    To je síce pravda, že aj na pracovisku, ale on je DPN, takže asi to v tomto prípade nebude možné.

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    Tweety Pozri príspevok
    To je síce pravda, že aj na pracovisku, ale on je DPN, takže asi to v tomto prípade nebude možné.
    Aha, to som akosi prehliadla. Ďakujem.

    jessica je offline (nepripojený) jessica

    neznášam keď neviem a nerozumiem... ...viac jessica
    Jana G. Pozri príspevok
    Oznámenie o skončení pracovného pomeru mu mám zaslať poštovou zásielkou do vlastných rúk, však? Pretože ak náhodou sa list nedopatrením stratí, tak po termíne skončenia prac.pomeru bude považovaný zo strany zamestnanca, že prac. pomer trvá.
    Pekny den prajem, prosila by som Vas o vysvetlenie. Moj manzel mal pracovnu zmluvu na dobu urcitu do 30.11.2009, ale on dalej chodi do prace a nikto nic nenamietal, zaradili ho do rozpisu pracovnych smien(alebo zmien?) na december, ale nedostal zatial novu pracovnu zmluvu. Jeho veduci je dlhsie PN tak to zatial nemal s kym riesit. Zmluvu na dobu urcitu mal uz u tohto zamestnavatela v priebehu 2 rokov druhykrat, moze dostat znovu dobu urcitu alebo uz bude mat dobu neurcitu? A moze vobec chodit do prace bez pisomnej zmluvy?
    Som z toho zmätena tak velmi pekne prosim o radu. Dakujem vopred.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    jessica Pozri príspevok
    Pekny den prajem, prosila by som Vas o vysvetlenie. Moj manzel mal pracovnu zmluvu na dobu urcitu do 30.11.2009, ale on dalej chodi do prace a nikto nic nenamietal, zaradili ho do rozpisu pracovnych smien(alebo zmien?) na december, ale nedostal zatial novu pracovnu zmluvu. Jeho veduci je dlhsie PN tak to zatial nemal s kym riesit. Zmluvu na dobu urcitu mal uz u tohto zamestnavatela v priebehu 2 rokov druhykrat, moze dostat znovu dobu urcitu alebo uz bude mat dobu neurcitu? A moze vobec chodit do prace bez pisomnej zmluvy?
    Som z toho zmätena tak velmi pekne prosim o radu. Dakujem vopred.
    Trošku ZP
    §71
    (2) Ak zamestnanec pokračuje po uplynutí dohodnutej doby s vedomím zamestnávateľa ďalej vo výkone práce, platí, že sa tento pracovný pomer zmenil na pracovný pomer uzatvorený na neurčitý čas, ak sa zamestnávateľ nedohodne so zamestnancom inak.

    jessica je offline (nepripojený) jessica

    neznášam keď neviem a nerozumiem... ...viac jessica
    Tweety Pozri príspevok
    Trošku ZP
    §71
    (2) Ak zamestnanec pokračuje po uplynutí dohodnutej doby s vedomím zamestnávateľa ďalej vo výkone práce, platí, že sa tento pracovný pomer zmenil na pracovný pomer uzatvorený na neurčitý čas, ak sa zamestnávateľ nedohodne so zamestnancom inak.
    Dakujem Tweety. Zamestnavatel ma nejaku dobu, do ktorej sa moze "dohodnut inak"? Lebo takto neviem vlastne na com sme a dokedy.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.