Zavrieť

Porady

zmena poistovne

ahojte,

chcem sa spytat ci ma niekto z Vas skusenost so zmenou poistovne nahlasenou neskor.
moj pripad, zamestnanec mi dnes oznamil ze on zmenil zdravotnu poistovnu k 1.1.2008 a teda vsetky tohtorocne vykazy a platby do dvoch poistovni su zle.
volala som do vszp, kde bol u nas evidovany, ako mam postupovat ale pani mi iba oznamila mam opravit vsetky vykazy a to co bolo platene navyse za cele to obdobie, tak to si mam odratat z nasledujucej platby.
znie to lahko, ale kedze robim mzdy od jula a predosle vykazy ma byvala mzdarka v softveri, je to komplikovanejsie.

mate niekto s takymto skusenosti? ak ano, mam poslat vsetky vykazy este raz od januara az do jula? a do obidvoch poistovni? s platbami je to jasne, do jednej priratam a do druhej odratam tu celu sumu za vsetky obdobia.

vdaka za nazory alebo skusenosti.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    Výkazy zamestnanca musíš urobiť. Ostatné vysporiadaš, no neviem či aj prihlášku a odhlášku zamestnanca nie je potrebné urobiť, ako zamestnávateľ. To nie som si istá.

    jaja8008 je offline (nepripojený) jaja8008

    jaja8008
    jasne ze prihlasku a odhlasku musim urobit, spatne ku koncu roku 2007, to mi povedali na vszp.
    takze vykazy vsetky este raz od januara? tak ako by mali byt? a tam sa nijako neuvadza ze preco to menim, z akeho dovodu? aby mi nedali nejaku pokutu

    Vlasta je offline (nepripojený) Vlasta

    Vlasta
    Pošleš opravné výkazy do obidvoch poisťovní. Dôvod nikde neuvádzaš, v podstate je aj jasný z prihlášky a odhlášky zamestnanca.

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    Ak chceš to mať podchytené, tak môžeš to zaslať sprievodným listom, kde vysvetlíš prečo posielaš opravné výkazy.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.