Zavrieť

Porady

Bocne zakrytie balkona.

Mam zaujem o bocne zakrytie balkona (s predu nie) prakticky aby som nepozeral do susedov a opacne ...nema niekto s tym skusenost alebo radu ...prikladam foto.Je potrebne stavebne povolenie ?
DSC00358.JPG  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners
    V prvom rade to oznam na patricne urady,lebo za to je paradna pokuta,ked zmenis vzhlad fasady len tak.

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    jan baca Pozri príspevok
    Mam zaujem o bocne zakrytie balkona (s predu nie) prakticky aby som nepozeral do susedov a opacne ...nema niekto s tym skusenost alebo radu ...prikladam foto.Je potrebne stavebne povolenie ?
    Určite treba ísť na stavebný úrad. Možno bude stačiť len ohlásenie.

    Podľa § 55 stavebného zákona:
    [hore]§ 55


    (1) Stavebné povolenie sa vyžaduje, pokiaľ tento zákon a vykonávacie predpisy k nemu alebo osobitné predpisy neustanovujú inak, pri stavbách každého druhu bez zreteľa na ich stavebnotechnické vyhotovenie, účel a čas trvania; stavebné povolenie sa vyžaduje aj pri zmene stavieb, najmä pri prístavbe, nadstavbe a pri stavebných úpravách.

    (2) Ohlásenie stavebnému úradu postačí

    a) pri jednoduchej stavbe, jej prístavbe a nadstavbe, ak tak určil stavebný úrad v územnom rozhodnutí,
    b) pri drobných stavbách, ktoré plnia doplnkovú funkciu k hlavnej stavbe a ktoré nemôžu podstatne ovplyvniť životné prostredie;
    c) pri stavebných úpravách, ktorými sa podstatne nemení vzhľad stavby, nezasahuje sa do nosných konštrukcií stavby, nemení sa spôsob užívania stavby a neohrozujú sa záujmy spoločnosti;
    d) pri udržiavacích prácach, ktoré by mohli ovplyvniť stabilitu stavby, požiarnu bezpečnosť stavby, jej vzhľad alebo životné prostredie a pri všetkých udržiavacích prácach na stavbe, ktorá je kultúrnou pamiatkou,
    e) pri stavbách elektronických komunikačných sietí (nosiče telekomunikačných zariadení) umiestňovaných na existujúcich objektoch, ktoré nepresahujú výšku 6 m, šírku 2, 5 m a nezasahujú do nosných konštrukcií stavby,
    f) pri prízemných stavbách elektronických komunikačných sietí, ak ich zastavaná plocha nepresahuje 25 m2 a výška 4, 5 m,
    g) pri výmene alebo dopĺňaní telekomunikačných zariadení na existujúcich stavbieb elektronických komunikačných sietí, keď nedôjde k zmene stavby.

    aviator je offline (nepripojený) aviator

    slovenský človek v kristových rokoch ...viac aviator
    Dal by som tam nejakú drevenú mrežu a na ňu niečo popínavé, bolo by to pekné a netreba to ohlasovať.

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners
    aviator Pozri príspevok
    Dal by som tam nejakú drevenú mrežu a na ňu niečo popínavé, bolo by to pekné a netreba to ohlasovať.
    Taku celorocnu rastlinu asi tazko najde, ale napad to nie je zly

    kkllc je offline (nepripojený) kkllc

    kkllc
    ciners Pozri príspevok
    Taku celorocnu rastlinu asi tazko najde, ale napad to nie je zly
    brečtan napr. Je ich určite viac.

    jan baca je offline (nepripojený) jan baca

    jan baca
    ...ked ste dali vonkajsie zaluzie je potrebne to ohlasit na stavebnom urade?
    Inak aj ja som rozmyslal na drevenou mrezou s brectanom ktory je cely rok zeleny...zalezi vsak na zime aby zase v crepniku nevymrzol..

    kkllc je offline (nepripojený) kkllc

    kkllc
    Žaluzie sme nikde nehlasili. To nestavaš to sa namontuje a hotovo. Ani v byte ked si dávaž žaluzie nikde nehlásiš.

    Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

    Milan.Žiška
    Keď sa dívam na ten balkón, skôr by som sa predtým venoval jeho rekonštrukcii.
    Osobne si myslím, že aj žalúzie nenia fasádu.ň
    V BA som sa stretol s požiadavkou ohlásenie aj na satelitnú anténu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.