Zavrieť

Porady

Autonehoda a poskodeny tablet

Dobry den
chcela by som sa informovat ako to je ak pri autonehode ktoru som nesposobila ja sa mi rozbil tablet. Ziadam uhradu skody v poistovni ale ona ziada doklad o kupe, lenze ja som tablet vyhrala a nemam k nemu ziaden doklad iba o vyhre a datume odovzdania vyhry. Tablet nema ani rok a jeho hodnota je 350€. Dakujem za odpoved a kazdu radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Vypytaj si od organizatora sutaze potvrdenie o cene tabletu + pridaj k nemu potvrdenie o vyhre.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kejty3 Poslala som im email no ziadna reakcia z ich strany. Ak dolozim poistovni len doklad o vyhre bude tym suma ktoru mi vyplatia moc ovplyvnena?
    ivka70 Organizator by ti mal na potvrdeni tak ci tak dat cenu vyhry, aby si vedela, ci to musis alebo nemusis zdanit (vyhry nad 350 EUR sa musia danit - ty uvadzas presne 350 EUR)
    Nemas tam nikde na doklade o vyhre uvedenu cenu?
    jslancik možno ju troška nadsadila.
    kejty3 Cena neni uvedena zistila som si kolko stoji u original predajcu. Skusim im este raz napisat.
    ivka70 Nejake potvrdenie (nielen o odovzdani vyhry) ti predsa musel organizator dat, ako by si napriklad, reklamovala ten tablet, keby sa pokazil v zaruke?
      zbaliť

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    kejty, musíš pochopiť poisťovňu, že potrebuje mať riadne podklady k výpočtu náhrady. Keby si mi nechtiac v kaviarni rozbila okuliare a ja ti poviem, že stáli 800 EUR a chcem náhradu škody, tiež nevytiahneš z vrecka 800 a nevyplatíš mi ich. Tiež by ťa zaujímalo, koľko tie okuliare skutočne stáli. A či stáli 800 EUR.

    Ty sa správaš voči poisťovni rovnako. Chceš od nich nahradiť niečo, tak oni chcú vidieť, odkiaľ to máš a koľko to stálo. Ešte aby od teba nechceli potvrdenie o zdanení výhry. Alebo aby ťa nenatreli daňovému úradu a ten neprišiel k tebe na kontrolu, či si bola povinná tablet (výhru) zdaniť.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Škoda na veci

    Pri škode na veci sa vychádza z toho, že táto vzniká poškodením, zničením, odcudzením alebo stratou veci. Podľa platného zákona sa pri určení výšky škody na veci vychádza z ceny v čase jej poškodenia. Teda nie v čase nákupu veci, vozidla.

    http://www.sbagency.sk/nahrada-skody...u#.VWNRM0Mr3jc

    Veď aj poisťovňa vychádza pri tom plnení pri totálnych škodách z aktuálnej ceny na trhu a to nespomínam, že si vyhľadajú-vyberajú tie najnižšie ceny za dané auto. Takže v konečnom dôsledku zgenerálkované auto zničené pri autonehode na totálku rieši poisťovňa v pohode aj 1/3 - 1/4 z ceny auta.

    ----------------------------------------------------------------------------
    Čo keď nemám doklad o nejakej mašine ? Myslím si, že nie je potrebný.

    Autonehoda a poskodeny tablet

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.