Zavrieť

Porady

Aky strk do betonu na vyplnanie plotovych tvarnic?

Zdravim, mozem pouzit na pri betonovani na vyplnanie plotovych tvarnic strk 0,4? Taky co sa pouziva na potery. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Môžete ,ale lepší je riečny .Záleží aj od hrúbky tvárnic a použitia.

    vratnik je offline (nepripojený) vratnik

    vratnik
    Hlavne nezabudnite tvarnice pre betonovanim riadne navhlcit, aby ste nespalili beton. Ostry poterovy piesok 0-4 moze byt, aj ked je ho do tvarnic skoda.

    Palusko.sk je offline (nepripojený) Palusko.sk

    Palusko.sk
    Poterovy je dobry akurat tak na potery. Ved je to skoro ako piesok, slaba pevnost. Urcite by som dal 0-16 skludom aj 0-22, poterovy je navyse drahsi a zozere ovela viac cementu a vody co sposobi ze aj dlhsie schne.

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    V poterovom 0-4 je velke percento piesku a malych kamienkov, treba teda viac cementu, aby sa obalili vsetky zrna. Preto by som tiez odporucal vacsiu frakciu, napr. 0-22.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Palusko.sk Pozri príspevok
    Poterovy je dobry akurat tak na potery. Ved je to skoro ako piesok, slaba pevnost. Urcite by som dal 0-16 skludom aj 0-22, poterovy je navyse drahsi a zozere ovela viac cementu a vody co sposobi ze aj dlhsie schne.
    Toto platí len v niektorých prípadoch.Dá sa s tým čiastočne súhlasiť, ale je to aj veľmi hrubo zavádzajúce a nepresné.

    palci81 je offline (nepripojený) palci81

    palci81
    Ja som chcel pouzit 0-4 na to, aby to lepsie zatieklo, ale ako citam prispevky, tak dam asi hrubsi. Ten 0-16 je uz velky rozdiel?

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    A akú hrubú tvárnicu idete zalievať a aký piesok máte ,lomový,riečny ,podľa hrúbky aj hrúbku štrku.

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    palci81 Pozri príspevok
    Ja som chcel pouzit 0-4 na to, aby to lepsie zatieklo, ale ako citam prispevky, tak dam asi hrubsi. Ten 0-16 je uz velky rozdiel?
    0-16 je ideálny cenovo aj frakciou

    palci81 je offline (nepripojený) palci81

    palci81
    na stlpiky je hrubka tvarnice 30cm a medzi stlpikmi 10cm do vysky 8 radov. Strk nemam ziadny, ja si chcem nechat doniest strk s pieskom. uz len nahodit do miesacky

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Do 100 tvárnice ideálna 0-8.Do 300 riečny štrk 0-22.Štrk s takýmto pieskom môžete aj miešať.Dá sa to celé zaliať aj betónom zo štrku.Nevýhoda piesku.Betón je kvalitný vtedy ak všetky zrná v betóne sú rovnomerne obalené vrstvou cementu.Takže čím máte jemnejší štrk tým viac pieskových zŕn s väčšou plochou ktorú je nutné obaliť.A o tom to je.
    Na 1m3 poterového betónu potrebujete 350 kg cementu.Ak také isté množstvo cementu dáte do kvalitného štrku 0-22 dosiahnete cca raz tak pevný betón.

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners
    V tom strku su zastupene jednotlive priemery zrn, netreba piesok. Inak hlavnym nositelom pevnosti betonu je prave kamenivo, nie cement. Vacsie kusy su vyplnene mensimi atd az je nieco male vyplnene len cementom. To, co ostane iba na cement je slabina, pri porusovani betonu v tlaku, tu uz cca pri 0,6nasobku pevnosti betonu vznikaju mikrotrhlinky a beton sa oslabuje. Takze pevnost su vacsie kamene, nie tie malicke. Kludne tu 0-22, ale riecne kamenivo, ktore ma aj ilovitu zlozku jemnych castic.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.