Zavrieť

Porady

Dovolenka vo Florencii

Dobry den,
prosim, vie niekto poradit, co sa tyka dopravy do Florencie z Bratislavy alebo z Viedne - je vyhodnejsie cestovat letecky (akou spolocnostu?) alebo vlakom alebo autobusom? Ma niekto nejaky overeny tip na slusny a lacny hotel? Chceme tam cestovat v maji na 4 noci. Pripadne uvitam dalsie skusenosti....
Dakujem vopred za info.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tatikat je offline (nepripojený) Tatikat

    Tatikat
    heja3 Pozri príspevok
    Nevieš dať aspoň nejaké cenové relácie? Hotel, let, vlak, múzeá. Stačí cca.
    ono je to velmi zavisle od terminu, kedy by si tam isla, ja som letenku BA-Pisa a spat Rim-BA mala cez Ryanair za 74 EUR, hotel vo florencii na 2 noci za 190 eur dvojpostelova izba (t.j. na osobu 95 eur), vlak pisa-florencia je cca 5,80 EUR a vstupy do kulturnych pamiatok vo Florencii zavisia od toho, do akych a co vsetko chcete vidiet - pohybuju sa od 8 do 30 eur.

    Tatikat je offline (nepripojený) Tatikat

    Tatikat
    ahoj Feli, ja som vo Florencii bola presne minuly rok v maji a letela som do Pisa, kde som teda stravila 1 den a odtial vlakom do Florencie, je to kusok. Hotel som mala priamo na namesti a kusok od vlakovej stanice, bol to Hotel Domus Floreniae ( http://www.venere.com/hotels/florenc...&pval=2&rval=1 ), mozem vrelo odporucat. a hlavne naozaj odtial pesi bolo vsade blizko.
    Ja som potom vlakom pokracovala do Rima a letela odtial naspat, ale tebe by som teda odporucala letiel do aj z Pisa, lieta tam ryanair. A ked naozaj tak poletite, tak urcite stravte 1 den aj tam, sikma veza s celym tym namestim je krasna a Pisa je malebne malinke mestecko.

    Feli je offline (nepripojený) Feli

    Feli
    Ahoj Tatikat,
    dakujem za informacie. Trochu som sa obavala toho "prestupu" v Pise, preto sme hladali priame spojenie. Este by ma zaujimalo, ako to je s autobusovou dopravou. Snad niekto napise svoju skuenost aj s takymto typom dopravy :-)
    Hotel vyzera na pohlad skvele, prestudujem ho a necham sa inspirovat ;-)
    Este sa predsa spytam, aku mas skusenost s navstevou muzei a galerii? Kupila si si vopred vstupenky? Lebo vraj je to istejsie, vraj sa stoja inak dlhe rady...
    Dakujem!

    Tatikat je offline (nepripojený) Tatikat

    Tatikat
    ahoj Feli,
    autobus som ani neriesila, kedze vlaky su uplne v pohode. A ked nechces stravit nejaky cas v Pise, tak mozes ist priamo z letiska vlakom do Florencie, je to cca 1 hodina cesty, naozaj uplne bezproblemovo, listok na vlak sa kupuje priamo v letiskovej hale pri vychode. Nemusis mat obavy, vlaky su uplne ineho standardu ako u nas
    co sa tyka navstev muzei a galerii, nic som vopred neriesila, vzdy som kupovala namieste - najviac strasili na vystup do sikmej veze, ale uplne v pohode, nakolko nejdes v lete, kedy sa tam neda pohnut, detto vo Florencii.
    keby si mala akekolvek dalsie otazky, kludne pis, ja som si to minuly rok zorganizovala sama, takze viem poradit.

    Feli je offline (nepripojený) Feli

    Feli
    Dakujem este raz za informacie. Trocha sme doma surfovali, nasli sme dalsie styri hotely - v okoli centra ich je ale velmi vela. Rozhodli sme sa, ze pojdeme este v marci, kedze ubytko tak vyjde aj o polovicu lacnejsie ako v maji. Potom napisem svoju skusenost, ked sa vratime :-) V marci tam snad bude prijatelne pocasie, v maji vraj vie byt uz dost horuco...
    Ak by mal niekto dalsi nejake ine skusenosti, velmi ich uvitam!

    Tatikat je offline (nepripojený) Tatikat

    Tatikat
    ahoj Feli, ano je tam vela hotelov pokope, je si z coho vyberat. prajem vam teda krasnu dovolenku a nech si to uzijete podla predstav!

    Dovolenka vo Florencii

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.