Zavrieť

Porady

"Zmizla" mi cd-rom(dvd-rom)

Zdravím, potreboval by som poradiť ohľadom cd-rom.Zmizla mi zo dňa na deň a dosť ju potrebujem.Už som prezeral veľa stránok kde ide o podobné témy avšak ani jedna mi nepomohla.Proste, keď zapnem "Tento počítač" tak mi tam ukáže iba systém C a ako obyčajne býva pod tým cd-rom teraz tam nie je.
Hoďte mi tu prosím nejaké rady.Fakt už ot ide na nervy keď vložím cd že nič nejde, ani automatické nahrávanie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Tak na začiatok:
    1.Po zapnutí PC CD mechanika musí vysúvať a zasúnuť zásuvku-kontrola či má mechanika napájanie.
    2.Musí ju byť vidieť v biose , to si stačí všimnúť pri štarte PC pri testovaní ,kde sa načitáva RAM,HDD a aj CD mechanika,alebo vojsť priamo do biosu.
    3.Prezrieť si v správcovi zariadení či ju OS rozpoznal .
    Alebo skús :
    http://uloz.to/xLVZP42/dvdrepair-zip
    Naposledy upravil Vlado40 : 03.06.12 at 12:58

    Jang111111 je offline (nepripojený) Jang111111

    Jang111111
    Ahoj!
    Spomeň si aký program si inštaloval predtým ako si zbadal, že ti zmizla CD mechanika. Ak si nič neinštaloval tak sa skús vrátiť v systéme o pár dní naspäť, prevdepodobne by to malo pomôcť.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Skočiť do Správcu zariadení, kontrola, či CD mechanika nemá žltý trojuholník (značí nejaký problém, konflikt), odobrať zariadenie zo systému, reštart OS. Pri nábehu OS zaregistruje nové zariadenie (CD mechaniku), nainštaluje a nakonfiguruje ovládač a zobrazí a sprístupní mechaniku.

    "Zmizla" mi cd-rom(dvd-rom)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.