Zavrieť

Porady

Zmluva na dobu neurčitú pn tehotenstvo

Dobrý deň chcem sa opýtať od novembra minulého roka pracujem v ambulancii ako sestra dostala som hneď zmluvu na dobu neurčitú s 3 mesačnou skúšobnou dobou už 6 týždňov som na pn kvôli tehotenstvu kolegyňa účtovnícka mi len dala vedieť že bude lepšie ak ostanem na pn pretože v novembri mi maju predĺžiť zmluvu a tým že som tehotná mi ju nepredĺžia ale ak mám zmluvu na dobu neurčitú tiež je tam nejaká lehota že mi ju musí o rok predĺžiť ? Nerozumiem tomu a ak mám zmluvu na dobu neurčitú a som tehotná nemôže so mnou teraz rozviazať pracovný pomer ďakujem za odpovede
veronikasad Skontroluj si či máš pracovnú zmluvu na dobu určitú alebo neurčitú.
Dia-nka Mám ju na dobu neurčitú preto nerozumiem prečo mi maju v novembri predĺžiť
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Zrejme ti ponúknu dohodu o zmene pracovnej zmluvy na dobu určitú alebo dohodu o ukončení pracovného pomeru. Nič nepodpisuj. Aj keď ukončenie pracovného pomeru by nemalo vplyv na poberanie nemocenského ani materského, počas poberania rodičovského príspevku, ak bude ukončený pracovný pomer, nebude trvať poistenie v nezamestnanosti. Nevznikne ti nárok na dávku v nezamestnsnosti.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Dia-nka Áno to mi povedala že nech ostanem radšej pn lebo tak dostanem viac peňazí ako keď pôjdem na úrad a možno nedostanem nič ale aj tak je to dosť nefér voči človeku žene kt otehotnie už je nepotrebná tak všelijaké spôsoby hľadajú na to aby ju tam nemuseli držať :-/
    veronikasad PN môže trvať aj po skončení pracovného pomeru. Počas nej by ťa na úrade nezaeviduju. Ak pracuješ len od minulého roku, nárok na dávku v nezamestnanosti by ti nevznikol.
    Dia-nka Áno to mi je jasne :-) tak som zvedavá ako sa to nakoniec vyrieši ale na pn pravdepodobne budem už do konca tehotenstva tak či tak :-) ďakujem za odpoved
      zbaliť

    Zmluva na dobu neurčitú pn tehotenstvo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.