Zavrieť

Porady

Dovozca pre SR

Dobrý deň.
Som tu prvý krát a chcela by som sa spýtať.V EU som našla potravinársky výrobok ktorý sa nedováža do SR.Chcela by som čo je potrebné k dovozu a či je možné stať sa výhradným dovozcom pre SR.Je potrebné založiť si živnosť alebo s.r.o.?

Ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Bohuzial legislativa EU neumoznuje vyhradne zastupenie v ramci EU. Mozes sa ale stat vyhradnym dovozcom vyrobku ktory pochadza mimo EU, v tom nie je problem.

    Vyhradne zastupenie v EU este stale de facto funguju, ale je to o ustnych dohodach medzi vyrobcom a dovozcom (akakolvek pisomna zmluva by bola neplatna).

    Inak k dovozu tovaru Ti myslim staci aj zivnost, dolezite aby si mala va ZL uvedenu cinnost - velkoobchod.

    pasians je offline (nepripojený) pasians

    pasians
    Tiez sme riesili dovoz zo zahranicia. Pri potravinach zvlast treba davat pozor na certifikat zhody. Pohladaj na porade, je to o tom na mraky. Skratka tovar musi splnat iste normy, jednak europske a po druhe aj slovenske, ktore su obcas prisnejsie ako tie ES-kovske. Ak sa mylim opravte ma.

    Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

    optimistka Leila2006
    Bohuzial legislativa EU neumoznuje vyhradne zastupenie v ramci EU. Mozes sa ale stat vyhradnym dovozcom vyrobku ktory pochadza mimo EU, v tom nie je problem.

    Vyhradne zastupenie v EU este stale de facto funguju, ale je to o ustnych dohodach medzi vyrobcom a dovozcom (akakolvek pisomna zmluva by bola neplatna).

    Náhodou som natrafila na túto tvoju odpoveď a som prekvapená. Mohol by si konkretizovať, kde sa hovorí o nemožnosti existencie výhradného zastúpenia v rámci EÚ a tým pádom o neplatnosti takto formulovaných zmlúv? Ak niekto o tom ešte viete, prosím o vyjadrenie.

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Leila2006 Pozri príspevok
    Náhodou som natrafila na túto tvoju odpoveď a som prekvapená. Mohol by si konkretizovať, kde sa hovorí o nemožnosti existencie výhradného zastúpenia v rámci EÚ a tým pádom o neplatnosti takto formulovaných zmlúv? Ak niekto o tom ešte viete, prosím o vyjadrenie.
    Tiež som prekvapená. Poznám existenciu takých zmlúv. Samozrejme uzatvorených renomovanými právnikmi.

    rickman je offline (nepripojený) rickman

    rickman
    Uz len obycajnou mandatnou zmluvou sa da zabezpecit zastupenie. A o tom, ci bude vyhradne alebo nie, nakoniec aj tak rozhodne len vyrobca, u ktoreho on ziadate.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.