Zavrieť

Porady

Nečitateľný obsah v súbore Excel

Ahojte,

viete mi niekto poradiť? Po uložení excelovského súboru sa mi na druhý deň nedal otvoriť, vypísalo mi:

Aplikace Excel zjistila v Mojom.xls nečitelný obsah. Chcete obsah sešitu obnovit? Pokud zdroji sešitu duvěřujete, klepněte na tlačítko Ano.

Samozrejme, že po klepnutí na tlačítko Ano sa síce súbor otvorí, ale chýbajú mi tam niektoré údaje, iné sú zasa poprehadzované. Existuje nejaké riešenie a otvoriť súbor iným spôsobom? Skúsila som stiahnuť freeware programy na otvorenie poškodených excelovských súborov, no len mi to vypísalo na miestach, kde boli predtým údaje "missing", dúfala som, ze sa mi objavia moje pôvodné a nie, že mi vypíše "áno, tu niečo chýba"... ale čo by som mala chcieť od programu, ktorý je zadarmo a demo, však?
Dá sa s tým súborom niečo robiť, aby sa mi otvoril normálne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    matuliena Pozri príspevok
    Ahojte,

    viete mi niekto poradiť? Po uložení excelovského súboru sa mi na druhý deň nedal otvoriť, vypísalo mi:

    Aplikace Excel zjistila v Mojom.xls nečitelný obsah. Chcete obsah sešitu obnovit? Pokud zdroji sešitu duvěřujete, klepněte na tlačítko Ano.

    Samozrejme, že po klepnutí na tlačítko Ano sa síce súbor otvorí, ale chýbajú mi tam niektoré údaje, iné sú zasa poprehadzované. Existuje nejaké riešenie a otvoriť súbor iným spôsobom? Skúsila som stiahnuť freeware programy na otvorenie poškodených excelovských súborov, no len mi to vypísalo na miestach, kde boli predtým údaje "missing", dúfala som, ze sa mi objavia moje pôvodné a nie, že mi vypíše "áno, tu niečo chýba"... ale čo by som mala chcieť od programu, ktorý je zadarmo a demo, však?
    Dá sa s tým súborom niečo robiť, aby sa mi otvoril normálne?
    Ak ho nedokázali ani recovery programy zrekonštruovať, tak zdá sa, že pri ukladaní nastal nejaký problém a neuložil sa súbor celý. Bohužiaľ v takom prípade nie je pomoc, jedine súbor znovu vytvoriť.

    A je jedno, či je recovery program free alebo platený. Môžeš ešte skúsiť použiť Easy Recovery Professional, len neviem, či má aj demo (inak je to platený soft).

    Alebo mi pošli ten poškodený súbor na chrobak7(zavináč)post.sk, skúsim ti to tým Easy recovery obnoviť (ak to pôjde).

    matuliena je offline (nepripojený) matuliena

    matuliena
    Chobot Pozri príspevok
    Ak ho nedokázali ani recovery programy zrekonštruovať, tak zdá sa, že pri ukladaní nastal nejaký problém a neuložil sa súbor celý. Bohužiaľ v takom prípade nie je pomoc, jedine súbor znovu vytvoriť.

    A je jedno, či je recovery program free alebo platený. Môžeš ešte skúsiť použiť Easy Recovery Professional[/URL], len neviem, či má aj demo (inak je to platený soft).

    Alebo mi pošli ten poškodený súbor na chrobak7(zavináč)post.sk, skúsim ti to tým Easy recovery obnoviť (ak to pôjde).
    Podarilo sa mi Easy Recovery Professional stiahnuť (na 30 dní), ale ani cez to to nešlo. Nejak si budem musieť poradiť. Každopádne, veľmi pekne ďakujem

    kamowski je offline (nepripojený) kamowski

    kamowski
    tibor. Pozri príspevok
    - ale, smutne ked niekto pouziva cesky office...
    - smutne, že používa msoffice

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    tibor. Pozri príspevok
    - ale, smutne ked niekto pouziva cesky office...
    nielenže mimo témy, ale aj mimo ľudského chápania....

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    matuliena Pozri príspevok
    Ahojte,

    viete mi niekto poradiť? Po uložení excelovského súboru sa mi na druhý deň nedal otvoriť, vypísalo mi:

    Aplikace Excel zjistila v Mojom.xls nečitelný obsah. Chcete obsah sešitu obnovit? Pokud zdroji sešitu duvěřujete, klepněte na tlačítko Ano.

    Samozrejme, že po klepnutí na tlačítko Ano sa síce súbor otvorí, ale chýbajú mi tam niektoré údaje, iné sú zasa poprehadzované. Existuje nejaké riešenie a otvoriť súbor iným spôsobom? Skúsila som stiahnuť freeware programy na otvorenie poškodených excelovských súborov, no len mi to vypísalo na miestach, kde boli predtým údaje "missing", dúfala som, ze sa mi objavia moje pôvodné a nie, že mi vypíše "áno, tu niečo chýba"... ale čo by som mala chcieť od programu, ktorý je zadarmo a demo, však?
    Dá sa s tým súborom niečo robiť, aby sa mi otvoril normálne?
    Najjednoduchšie bude ten súbor znovu vytvoriť. Veď si ho nerobila dva dni. Už si to mohla mať dávno hotové.

    dual-dh je offline (nepripojený) dual-dh

    dual-dh
    matuliena, ak ešte máš ten problém, pošli mi, prosím ten súbor na dual-dh"Zav"dual-dh.eu
    mám podobný problém a potreboval by som zistiť, prečo sa to tak chová...
    sú v tom súbore nejaké makrá?Mne to napríklad robí vtedy, keď v zošite mám nejakú procedúru VBA a tam príkaz sort

    matuliena je offline (nepripojený) matuliena

    matuliena
    Jednalo sa o databazu, na ktorej sa pracovalo vyse roka. Mala som zalohy, tie som samozrejme vyuzila a najnovsie opat doplnila. Kazdopadne, dakujem za reakciu.

    matuliena je offline (nepripojený) matuliena

    matuliena
    dual-dh Pozri príspevok
    matuliena, ak ešte máš ten problém, pošli mi, prosím ten súbor na dual-dh"Zav"dual-dh.eu
    mám podobný problém a potreboval by som zistiť, prečo sa to tak chová...
    sú v tom súbore nejaké makrá?Mne to napríklad robí vtedy, keď v zošite mám nejakú procedúru VBA a tam príkaz sort
    Uz je to chvalabohu hotove; neboli tam ziadne makra, nic "zlozite", obycajny excelovsky subor... dufam, ze sa ti to podari vyriesit. Drzim palce

    tibor. je offline (nepripojený) tibor.

    tibor.
    - ale, smutne ked niekto pouziva cesky office...

    Nečitateľný obsah v súbore Excel

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.