Zavrieť

Porady

norma spotreby -motohodiny

Mohla by som niekoho poprosiť o radu neviem vypočítať spotrebu PHM na hodiny . Spotreba v TP je 31,50l/100km ale keď je nákl. auto napr. 8 hodín pod bágrom ako vypočítať spotrebu nafty , koľko môžem dať do nákladov? /ako vypočítačť správne aj to, koľko spotrebuje za hodinu nafty/ Ďakujem krásne za radu vopred
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    my mame vcelku velky autopark a mame nakladne auta a stroje... stroje idu na motohodiny a nakladne auta zatial na km (co sa ma tento mesiac skomplikovat aj mth)...

    ku strojom mam vyjadrenie od predajcu o ich spotrebe na mth rozdelene do 3 kategorii - slaba zataz, stredna a silna zataz... upravujem si to podla potreby, podla toho kolko phm potrebujem "zlikvidovat" ...

    dlho mi trvalo urobit si svoj system, ale uz som nato dako prisla, no teraz mi to narusia tie mth spolu s km...

    inak si myslim, ze pokial auto stoji potom nastartuje a odvezie, tak by som isla skor cez km... ine by bolo keby auto cely cas bolo nastartovane, to by sa dalo hovorit o motohodinach...

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    katkap17 Pozri príspevok
    nikto nevie poradiť? prosím
    posledné príspevky tu:


    http://www.porada.sk/t109389-p3-80-p...treby-phm.html

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Co to znamena, ze je 8 hodin pod bagrom?

    Priemernu spotrebu vyocitas napr tak, ze natankujes plnu nadrz a po x hodinach dotankujes, co sa spotrebovalo.
    Objem dotankovenej je spotreba na dany cas/km a pod.

    katkap17 je offline (nepripojený) katkap17

    katkap17
    Pod bágrom znamená že nákl. auto nakladá báger on stojí a čaká kým ho naloží a potom naštartuje a ide vysypať napr. nie ďaleko takže nenabehá veľa km ale spáli nejaké množstvo nafty. a preto potrebujem vypočítať tu spotrebu . A neviem sa z toho dostať
    volako sa pokúsim to správne vypočítať
    Naposledy upravil katkap17 : 04.05.09 at 22:34

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    Ako to je so spotrebou nafty na veľkej LIAZke, ktorá má vyklápač? Ako sa vypočíta spotreba nafty? Existujú na to nejaké smernice, alebo usmernenia. Doteraz som nič také nerobila a vôbec neviem ako začať

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    andreaS Pozri príspevok
    my mame vcelku velky autopark a mame nakladne auta a stroje... stroje idu na motohodiny a nakladne auta zatial na km (co sa ma tento mesiac skomplikovat aj mth)...

    ku strojom mam vyjadrenie od predajcu o ich spotrebe na mth rozdelene do 3 kategorii - slaba zataz, stredna a silna zataz... upravujem si to podla potreby, podla toho kolko phm potrebujem "zlikvidovat" ...

    dlho mi trvalo urobit si svoj system, ale uz som nato dako prisla, no teraz mi to narusia tie mth spolu s km...

    inak si myslim, ze pokial auto stoji potom nastartuje a odvezie, tak by som isla skor cez km... ine by bolo keby auto cely cas bolo nastartovane, to by sa dalo hovorit o motohodinach...
    Ale keď sa jedná o staršie auto a nie sú žiadne podklady o spotrebe auta. A vraj je aj spotreba pri vyklápaní, keď sa vlastne nepohybuje ale vysýpa materiál

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    no jasne, sak len tak zo vzduchu sa to samo-sato nevylozi

    a samotny vyrobca vam nemoze dat nejake vyjadrenie k tejto spotrebe?

    norma spotreby -motohodiny

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.