Zavrieť

Porady

Ako zaúčtovať dopravné, cestovné na faktúre?

Poprosím niekoho o radu ohľadom účtovania cestovného, alebo dopravného na faktúre? Napr. fa za tovar a pod tovarom je uvedené cestovné. Ďakujem za info!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    dadda77 Pozri príspevok
    Poprosím niekoho o radu ohľadom účtovania cestovného, alebo dopravného na faktúre? Napr. fa za tovar a pod tovarom je uvedené cestovné. Ďakujem za info!!!
    Dopravné je súčasťou ceny tovaru.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    dadda77 Pozri príspevok
    Ďakujem! Takže to mám dať ako 504.../321, rovnako ako tovar?
    Áno, ak účtuješ nákup priamo do nákladov, tak na 504.

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    Len si chcem potvrdiť. Ak je faktúra sólo na prepravu tovaru od inej (prepravnej) firmy, tiež sa to účtuje na 131. Však ?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    jess Pozri príspevok
    Len si chcem potvrdiť. Ak je faktúra sólo na prepravu tovaru od inej (prepravnej) firmy, tiež sa to účtuje na 131. Však ?
    Áno.

    LUBY je offline (nepripojený) LUBY

    konateľka LUBY
    Tweety Pozri príspevok
    Áno.

    Len doplním, aj clo, spotrebné dane a iné vedľajšie náklady týkajúce sa nakupovaného tovaru vstupujú do obstarania...

    JANULA999 je offline (nepripojený) JANULA999

    JANULA999
    Prosím, Vás potrebujem súrne vedieť - ak si účtujeme práce ktoré sú od m2 a dohodli sme sa s objednávateľom že dopravné (cestovné, prepravné) - na miesto práce. On chce vyfaktúrovať zvlášť prácu a zvlášť cestu. Ako to mám dať na faktúru? Môžem faktúrovať cestu aj keď nemáme na to živnosť? Prosím poradíte mi? Moc - moc - moc ďakujem.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    JANULA999 Pozri príspevok
    Prosím, Vás potrebujem súrne vedieť - ak si účtujeme práce ktoré sú od m2 a dohodli sme sa s objednávateľom že dopravné (cestovné, prepravné) - na miesto práce. On chce vyfaktúrovať zvlášť prácu a zvlášť cestu. Ako to mám dať na faktúru? Môžem faktúrovať cestu aj keď nemáme na to živnosť? Prosím poradíte mi? Moc - moc - moc ďakujem.
    ÁNo, môžeš fakturovať dopravu. A ako? 1. Fakturujeme vám na základe obj, zmluvy práce...., 2. dopravné..... Spolu......

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    JANULA999 Pozri príspevok
    Prosím, Vás potrebujem súrne vedieť - ak si účtujeme práce ktoré sú od m2 a dohodli sme sa s objednávateľom že dopravné (cestovné, prepravné) - na miesto práce. On chce vyfaktúrovať zvlášť prácu a zvlášť cestu. Ako to mám dať na faktúru? Môžem faktúrovať cestu aj keď nemáme na to živnosť? Prosím poradíte mi? Moc - moc - moc ďakujem.
    Často rozmýšlam, prečo to tak chcú odberatelia

    Hoďte si tam nie položku cestovné (to navádza na cestovný príkaz) hoďte tam cenu za 1 km a počet km.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.