Zavrieť

Porady

Zapoctovy list

Dobry den,

mam otazku. Po skonceni strednej skoly som bola vedena 1 rok na urade prace. Potom som nastupila do zamestnania do jednej firmy. U tejto v firmy som z urcitych dovodov pocas 4 rokov mala 3 pracovne zmluvy. Pomedzi tie pracovne zmluvy som bola evidovana na urade prace. Teraz potrebujem od tej firmy zapocet, podla mna by mi ho mala firma vystavit s tym, ze do neho uvedie trvanie poslednej pracovnej zmluvy, ktora bola v trvani cca 2 mesiace na dobu urcitu, ale sucasne mi zapocita cele predosle obdobie, cize od prvej evidencie na urade prace, cize viac ako 4 roky. Zamestnavatel sa vsak brani, ze sa boji kontroly a ze mi vystavi len 3 samostatne zapoctove listy za tie 3 pracovne zmluvy. Ja som vsak medzi tym u ineho zamestnavatela nebola, bolo to cisto len urad prace, dany zamestnavatel, urad prace, dany zamestnavatel, urad prace a naposledy dany zamestnavatel. Pytam sa teda, je povinny mi urobit zapoctovy list s trvanim poslednej zmluvy a zapocitanim celeho obdobia alebo moze odmietnut a vystavit mi len 3 zapocty a ja novemu zamestnavatelovi dolozim k tym zapoctom potvrdenia z uradu prace? Dakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    Pokiaľ bol 3x pracovný pomer prerušovaný s odhlasovaním a prihlasovaním, Tvoj zamestnávateľ Ti naozaj môže vystaviť 3 zápočtové listy a v každom jednom bude započítaný na kalendárny deň presne počet odpracovaných dní vo firme.
    Zamestnávateľ postupuje správne.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nie je povinny ti urobit jeden sumarny zapocet.
    dokonca tie 2 prve zapoctove listy si uz mala mat doma.
    Zamestnavatelia sa s tym ani velmi nechcu hrat, aby ti zapocitali aj odobia mimi zamestnania (skolu, evidenciu na UP, matersku a pod.).

    Kludne si zober tie 3 zapoctove listy a k nim potvrdenia z uradu prace a skus poziadat v novom zamestnani, aby ti to naratali dokopy.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.