Zavrieť

Porady

študent+ živnostnik?

zdravim,som študent planujem založiť internetovy obchod
zaujma či budem mať dake ulavi na odvodoch ako študent,či si budem platiť do zdravotnej poistovne a do socialnej atd + som dačo počul že prvy rok som oslobodeny od dakych odvodov? prosim poradte ak mate dakto skusenosti,študujete a aj podnikate diky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalaia je offline (nepripojený) Rozalaia

    Rozalaia
    ak som spravne pochopila, budes mat subeh SZCO a riadneho denneho studia. Do SP an ZP neplatis spociatku nic. K 30.6. nasledujuceho roka posles do SP vypis zo svojho danoveho priznania a do ZP urobis rocne zuctovanie ZP. Potom uz platit budes.
    Mam to pisomne (emailom) odkonzultovane cez infolinku spolocnej ZP aj soc poistovne, ak chces, oslov ich aj ty, v pripade zaujmu ti preposlem to co mi odpisali.

    Ludvygo je offline (nepripojený) Ludvygo

    Ludvygo
    no diky moc už som tam stihol napisať :O) a ked doštudujem tak potom až začnem platiť do SP ? inak ty študuješ a popri tom si szčo ?

    Rozalaia je offline (nepripojený) Rozalaia

    Rozalaia
    Nieeeeee, ja som uctovnicka, toho casu na rodicovskej dovolenke ale mam par klientov - studentov, riesila som im dane a trochu som si musela preklepnut ako maju robit odvody atd.
    Platit do SP mozno budes aj skor ako dostudujes, z prveho danoveho priznania SZCO im posles vypis (do 30.6.), kde skontroluju tvoj obrat (celkove prijmy) a ak presvihnes hranicu (toho roku okolo 91tis, neviem si narychlo spomenut, niekde to tu najdes) tak budes platit student-nestudent. Za vymeriavaci zaklad budu brat tvoj zaklad dane, ale aj v pripade ze bude nulovy, pri prekroceni tej hranice ti vyrubia odvody z minimalnej mzdy (minim. vymeriavacieho zakladu).
    Pokojne napis dopyt aj do socialnej poistovne, ti mi odpisuju tiez pekne cca do 10 dni a oni ti to poslu presne. Do prilohy mi obcas daju aj tlaciva )))))))

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    tiez som student a popri tom mam int. obchod, uvidim teraz ako to bude prvy krat dan. priznanie... v podste student/nestudent, dane + soc. odvody su rovnake, oztazne to je v pripade zdravotneho na tuto otazku mi nikto poriadne neodpovedal este zatial neplatim nic tak uvidim co ma prekvapi

    Ludvygo je offline (nepripojený) Ludvygo

    Ludvygo
    no to som tu už aj tušim dakde čital a dala by si mi prosim ta na teba mejla alebo icq? mal by som ešte zopar jednoduchych otazok
    a PADRO stebou by som tiež rad prehodil par slov ak by to bolo možne daky ten mejl alebo icq ..informacii nikdy nieje dosť a hlavne na začiatku

    študent+ živnostnik?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.