Zavrieť

Porady

Oznamovacia povinnost

Ahojte, mam taky problem, ze zamestnavatel ukoncil pracovny pomer s poslednym zamestnancom k 16.9.2010 a neodhlasila som ho z registra zamestnavatelov sociálnej poistovne. Prisiel mi list zo SP s prilozenym RL, aby som ho odhlasila na prilozenom tlacive. Samozrejme zajtrajsim dnom to posielam. Vyrubi mi SP pokutu? Ma s tym niekto nejaku skusenost? Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dalilada je offline (nepripojený) dalilada

    dalilada
    Momentálne nevyrubujú pokuty za omeškanie. Ale ťažko povedať kedy sa spamätajú a uvedomia si, že ešte majú nejaké zdroje v nevyrubených penále... veď aj teraz bolo potrebné doplácať nejaké smiešne sumy ešte spred desiatich rokov.

    Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

    Ivenka
    Vraj nepokutujú lebo nestihajú ale všimla som si v SP, že už opať vysia poplatky za oneskorené podania RL.

    GAP je offline (nepripojený) GAP

    GAP
    andrea4211 Pozri príspevok
    Ahojte, mam taky problem, ze zamestnavatel ukoncil pracovny pomer s poslednym zamestnancom k 16.9.2010 a neodhlasila som ho z registra zamestnavatelov sociálnej poistovne. Prisiel mi list zo SP s prilozenym RL, aby som ho odhlasila na prilozenom tlacive. Samozrejme zajtrajsim dnom to posielam. Vyrubi mi SP pokutu? Ma s tym niekto nejaku skusenost? Dakujem.
    Spýtam sa, ty si nevypísala odhlašku zamestnanca alebo zamestnavatela do SP?

    GAP je offline (nepripojený) GAP

    GAP
    andrea4211 Pozri príspevok
    Nevypisala som odhlasku zamestnavatela z registra zamestnavatelov SP.
    Ja mam také skúsenosti zo SP, že nemusím odhlasiť zamestnavateľa z registra zamestnavateľov, ale potom musím podavat mesačné výkazy nulové. Teda aj keď nemám zamestnanca, tak sa ďalej vediem ako zamestnavateľ s tým, že možno už o pár dní - mesiac môžem zamestnať znova zamestnanca, teda by bolo zbytočné odhlasovať sa ako zamestnávateľ. To isté som dnes robila aj v ZP a tam sa ako zamestnavateľ vôbec nemusím odhlasiť z registra zamestnávateľov, len odhlasim posledného zamestnanca a nemusím ani nulové výkazy podávať. Vysvetlili mi to tak, že to je pre nich jasne, že ak nemam zamestnanca tak nemám povinnosť odvádzať odvody a ani výkazy. A čo sa týka DÚ, tak tiež je to podobné, ak sa ako zamestnavateľ neodhlasim do 15 dní, potom musím podávať prehľad tiež nulový.

    Oznamovacia povinnost

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.