Zavrieť

Porady

FIRMDATA

Prosím o radu, dnes som obdržala šek od firmy FIRMDATA na 1480 SK. To je poplatok za zápis do Registra obchodu a živnosti. Je potrebné zaplatiť to, alebo nie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    tina20
    Prosím o radu, dnes som obdržala šek od firmy FIRMDATA na 1480 SK. To je poplatok za zápis do Registra obchodu a živnosti. Je potrebné zaplatiť to, alebo nie?
    http://www.porada.sk/showthread.php?...light=FIRMDATA

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    tina20
    Prosím o radu, dnes som obdržala šek od firmy FIRMDATA na 1480 SK. To je poplatok za zápis do Registra obchodu a živnosti. Je potrebné zaplatiť to, alebo nie?
    Poplatok za registráciu do OR iba Registračnému súdu.

    M3G je offline (nepripojený) M3G

    M3G
    Zápis do registra obchodu alebo ako to tieto špecializované firmy nazvať dokážu je synonymom Zápisu obyvateľov Zeme k odberu dýchateľného vzduchu na Zemi. Nechápem, že sa nájde toľko neserióznych podnikateľov, ktorí dokážu bez výčitiek svedomia ponúkať takéto služby....

    josh je offline (nepripojený) josh

    josh
    Vies, ked pravnik, ktory zaklada niekomu spolocnost, na toto neupozorni, tak je zly pravnik. Ma to vediet a povedat, zobral za to peniaze.
    A ked si niekto zaklada spolocnost sam, ma ratat s neplanovanymi vydavkami kvoli tomu, ze v tom nevie chodit. Asi tolko.

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    josh
    Vies, ked pravnik, ktory zaklada niekomu spolocnost, na toto neupozorni, tak je zly pravnik. Ma to vediet a povedat, zobral za to peniaze.
    A ked si niekto zaklada spolocnost sam, ma ratat s neplanovanymi vydavkami kvoli tomu, ze v tom nevie chodit. Asi tolko.
    S tým súhlasím. Ale isto by sa dalo donekonečna polemizovať o tom, či zarábať na neznalosti, hlúposti (nazvať to môžeme hociako) ľudí, alebo im pomáhať, ako tu na porade.

    josh je offline (nepripojený) josh

    josh
    Urcite to moralne alebo eticky nie je ok. Ale mas pravdu, nebudeme to rozvijat dalej, lebo by sme sa mohli zamotat do nejakych metafyzickych debat dokonca az o konzume a tak a to nie je cielom ani ucelom tejto stranky...

    kenzo je offline (nepripojený) kenzo

    kenzo
    ..jasne aj sa som na to malem skocil, ale esteze ste tuna Vy! Prajem Vam vceckym vela zdaru!! A hlavne dakujeem

    Bastian je offline (nepripojený) Bastian

    Bastian
    Gabi03 Pozri príspevok
    S tým súhlasím. Ale isto by sa dalo donekonečna polemizovať o tom, či zarábať na neznalosti, hlúposti (nazvať to môžeme hociako) ľudí, alebo im pomáhať, ako tu na porade.
    Či už je to REGISTER OBCHODU (čudujem sa, že im ten názov ešte nezatrhli - je to skoro ako OBCHODNÝ REGISTER určite to veľa ľudí pomýli - majitelia: Ladislav Macko Kadnárova 84 BA Iveta Macková Kadnárová 84 BA)alebo FIRMDATA (šikovní rakúšania), ponúkajú v podstate to isté...

    Podľa mňa je na tom neseriózne to, že dopredu vedia ako prídu k peniazom.

    Pochybujem, že si od nich niekto kúpi CD za 3.000,-Sk.
    Peniaze majú podľa mňa iba od začínajúcich s.r.o.-čiek (bažantov), ktorí majú zo všetkého okolo vybavovania potrebných vecí veľkú hlavu.

    Asi treba založiť jednu tému s názvom REGISTER OBCHODU, FIRMDATA, atď. kde to bude všetko na jednom mieste.
    Naposledy upravil Bastian : 14.11.07 at 18:15

    Cajicek21 je offline (nepripojený) Cajicek21

    Cajicek21
    Aj mne prišla ponuka od FIRMDATA Kopčianksa 15 Bratislava na sumu 59 €...Aj vdaka tejto diskusii Nemusím platiť nič! Prečo na SK existujú takéto pochybné spoločnosti? Prečo im niekto neklepne konečne po prstoch?! Je to zralé na políciu!

    maktubka je offline (nepripojený) maktubka

    maktubka
    Aj mne dnes prišiel šek na 59 €, ale už odpočíva v koši :P . Zberba slovenská, aj ja začnem rozosielať šeky, nech sa mi to pekne kopí na účte .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.