Zavrieť

Porady

dodatok k PZ

Dobrý deň. Potrebujem poradiť v oblasti vypracovaniu dodatku k pracovnej zmluve: dodatok sa ma tykat zmeny doby, na ktorú bol pracovny pomer uzatvoreny z doby urcitej na dobu neurcitu. Mame vo firme standardy a vzory dodatkov, v ktorych sa odvolava na pracovnu zmluvu (standardne:Zmluvné strany uzatvorili dňa ...... pracovnú zmluvu (ďalej len „zmluva“), na základe ktorej sa zmluvné strany dohodli, že zamestnanec bude vykonávať druh práce na pozícii: ...............) - ale čo s tým, keď zamestnec mal zmenené pracovné zaradenie, čiže napr. v prac. zmluve ma pozíciu skladník, ale po pol roku podpísal dodatok o zmene pozície na "vedúci skladov" - ako sa mám teraz odvolať v dodatku o zmene doby na aktuálnu pozíciu???
Možno pre niekoho triviálna otázka ale nikto z neba učený nespadol.
Ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    centaire Pozri príspevok
    Dobrý deň. Potrebujem poradiť v oblasti vypracovaniu dodatku k pracovnej zmluve: dodatok sa ma tykat zmeny doby, na ktorú bol pracovny pomer uzatvoreny z doby urcitej na dobu neurcitu. Mame vo firme standardy a vzory dodatkov, v ktorych sa odvolava na pracovnu zmluvu (standardne:Zmluvné strany uzatvorili dňa ...... pracovnú zmluvu (ďalej len „zmluva“), na základe ktorej sa zmluvné strany dohodli, že zamestnanec bude vykonávať druh práce na pozícii: ...............) - ale čo s tým, keď zamestnec mal zmenené pracovné zaradenie, čiže napr. v prac. zmluve ma pozíciu skladník, ale po pol roku podpísal dodatok o zmene pozície na "vedúci skladov" - ako sa mám teraz odvolať v dodatku o zmene doby na aktuálnu pozíciu???
    Možno pre niekoho triviálna otázka ale nikto z neba učený nespadol.
    Ďakujem za odpovede.
    Moc tvojej otázke nerozumiem.
    Zamestnanec podpísal v PZ, že bude vykonávať prácu: skladník.
    Potom ste mu dodatkom k PZ upravili druh dohodnutej práce na: vedúci skladu.
    Teraz potrebujete čo? Že dohodnutá doba PZ je na dobu neurčitú? Alebo? ...

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    ak chcete zmeniť dobu určitú na neurčitú dodatkom, tak v dodatku uvedieš formulku: na základe pracovnej zmluvy, uzatvorenej dňa: xxx a dodatku k pracovnej zmluve zo dňa xxx sa doba určitá mení na dobu neurčitú..

    centaire je offline (nepripojený) centaire

    centaire
    ewita888 Pozri príspevok
    ak chcete zmeniť dobu určitú na neurčitú dodatkom, tak v dodatku uvedieš formulku: na základe pracovnej zmluvy, uzatvorenej dňa: xxx a dodatku k pracovnej zmluve zo dňa xxx sa doba určitá mení na dobu neurčitú..
    ano - preto som aj zverejnila formulku, ktoru mame my v standardizovanych dodatkoch: Zmluvné strany uzatvorili dňa ...... pracovnú zmluvu (ďalej len „zmluva“), na základe ktorej sa zmluvné strany dohodli, že zamestnanec bude vykonávať druh práce na pozícii: ...............

    Ale v tej sa odvolava na pracovnú poziciu, ktora je uz dnes ina aka bola dohodnuta v PZ. Čiže problem mam v tom, či sa hned odovlať aj na dodatok, na zaklade ktoreho sa menila pracovna pozicia alebo ako sa to zvykne riesit.

    centaire je offline (nepripojený) centaire

    centaire
    ewita888 Pozri príspevok
    ak chcete zmeniť dobu určitú na neurčitú dodatkom, tak v dodatku uvedieš formulku: na základe pracovnej zmluvy, uzatvorenej dňa: xxx a dodatku k pracovnej zmluve zo dňa xxx sa doba určitá mení na dobu neurčitú..

    pardon - az teraz som si poriadne precitala tvoj prispevok. cize to takto moze byt. dakujem velmi pekne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.