Zavrieť

Porady

Krátenie dovolenky

Dobrý deň, prosím o radu. Náš zamestnanec je dlhodobo PN od 16.08.2010. PN trvá ďalej aj v roku 2011. Krátila som mu dovolenku po 100 pracovných dňoch 1/12 a potom každých 21 dní 1/12. Ako mu mám krátiť zostatok starej dovolenky (ostalo mu 9 dní) v novom roku. Mám pokračovať v krátení po každých ďalších 21 dňoch? Ďakujem. Erika
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    marikap Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím o radu. Náš zamestnanec je dlhodobo PN od 16.08.2010. PN trvá ďalej aj v roku 2011. Krátila som mu dovolenku po 100 pracovných dňoch 1/12 a potom každých 21 dní 1/12. Ako mu mám krátiť zostatok starej dovolenky (ostalo mu 9 dní) v novom roku. Mám pokračovať v krátení po každých ďalších 21 dňoch? Ďakujem. Erika
    Prečo by si mu mala krátiť zostatok starej dovolenky v roku 2011? v ZP taký § nemáš, krátiť mu budeš až nový nárok na dovolenku v roku 2011< samozrejme, ak vznikne.

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    marikap Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím o radu. Náš zamestnanec je dlhodobo PN od 16.08.2010. PN trvá ďalej aj v roku 2011. Krátila som mu dovolenku po 100 pracovných dňoch 1/12 a potom každých 21 dní 1/12. Ako mu mám krátiť zostatok starej dovolenky (ostalo mu 9 dní) v novom roku. Mám pokračovať v krátení po každých ďalších 21 dňoch? Ďakujem. Erika
    Pokiaľ nebol v r.2010 PN okrem už spomínanej PN, tak mi vyšlo presne 100 prac. dní PN, čiže krátenie o 1/12 z roč. nároku. Rok 2011 posudzuješ zvlášť.

    ZP § 109 ODS.6

    (6)Dovolenka, na ktorú vznikol nárok v príslušnom kalendárnom roku, sa kráti len z dôvodov, ktoré vznikli v tom roku.
    Naposledy upravil katka50 : 24.02.11 at 07:54

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    marikap Pozri príspevok
    Do 16.08.2010 vyčerpal 14 dní. Krátila som mu 2 dni po 100 dňoch. Zostatok 9 dni mu prešlo do roku 2011
    Po skončení PN-ky v roku 2011 si môže vyčerpať zostatok dovolenky za rok 2010. Nárok na dovolenku za rok 2011 - počas PN-ky mu nevznikol. Krátenie za rok 2011 uplatníš ak v roku 2011 odpracuje 60 dní (do tejto doby sa započítava aj príp. čerpanie dovolenky za rok 2010)

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    marikap Pozri príspevok
    A čo so starou dovolenkou? Ďakujem. Erika
    Ktorou starou?
    Dovolenku (tu ci si mu kratila) za rok 2010 moze cerpat do konca roka 2011.
    Ostala mu nejaka dovolenka aj z roku 2009?

    marikap je offline (nepripojený) marikap

    marikap
    Z roku 2009 dovolenku už nemá, takže tých 9 dní z roku 2010 čo mu ostali buď vyčerpe v roku 2011 keď nastúpi, alebo mu ju preplatíme. Je to OK, ďakujem.

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    marikap Pozri príspevok
    Z roku 2009 dovolenku už nemá, takže tých 9 dní z roku 2010 čo mu ostali buď vyčerpe v roku 2011 keď nastúpi, alebo mu ju preplatíme. Je to OK, ďakujem.
    Ale pozri si to krátenie, ktoré si spomínala. Ako píšem v príspevku vyššie.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    marikap Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím o radu. Náš zamestnanec je dlhodobo PN od 16.08.2010. PN trvá ďalej aj v roku 2011. Krátila som mu dovolenku po 100 pracovných dňoch 1/12 a potom každých 21 dní 1/12. Ako mu mám krátiť zostatok starej dovolenky (ostalo mu 9 dní) v novom roku. Mám pokračovať v krátení po každých ďalších 21 dňoch? Ďakujem. Erika
    Erika, doplň prosím ročný nárok na dovolenku za rok 2010 a kolko dní si vyčerpal do začiatku PN-ky

    marikap je offline (nepripojený) marikap

    marikap
    Do 16.08.2010 vyčerpal 14 dní. Krátila som mu 2 dni po 100 dňoch. Zostatok 9 dni mu prešlo do roku 2011

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.