Zavrieť

Porady

zakladne imanie v s.r.o a malo casu.....

POMOCCC...................

Nevie mi niekto poradit uz aj tak v dost komplikovanej situacii ??? Cely problem je v zakladnom imani od 1.1.2009 zakladne imanie bude len 5000 Euro.

Ale zakon je bohuzial citovany takto:
----------------------------------------------------
§ 108

(1) Hodnota základného imania spoločnosti musí byť aspoň 200 000 Sk alebo 5 000 eur, ak je hodnota základného imania vyjadrená v eurách. Hodnota základného imania spoločnosti musí byť aspoň 5 000 eur.(Nadobúdajú účinnosť dňom zavedenia eura v Slovenskej republike)
--------------------------------------------------------------------

Najviac mi robi tazkosti ta modra veta. Ja som si ju vylozil tak, ze imanie 5000Euro bude mozne pouzit az od 1.1.2009. A vtom je cely problem....... Neviem co mam uviest do zakladatelskej listiny..... Ci 200 000Sk alebo 5000Euro.


------------------------------------------------------------------------

Ja potrebujem zalozit s.r.o do 5.2.2009 preto som vymyslel plan:

1. V pondelok 15.12 pojdem za rodicmi po list vlastnictva a po suhlasi o pouzivani adresy na ucely sidla spolocnosti. (Musia byt tieto dokumenty overene u notara ??? )

2. V stredu 17.12 pojdem spolu s potvrdeniami, zakladaciou listinou a kolkami na Zivnostensky urad, kde poziadam o zivnost.(Otazky: Ak sidlo s.r.o bude v Ke a trvaly pobyt mam v RV, ktory zivnostnensky urad mam navstivit ???) Samozrejmostou je ze v zakladacej listine bude uz 5000Euro a nie 200 000 SK. A este zaciatok cinnosti s.r.o bude od 1.1.2009

3. Cakanie na vystavenia zivnosti.......

4. A teraz pride cela sranda s OR (obchodnym registrom). Moznosti:

a) Podam ziadost na zapis,dokumenty, kolky v roku 2008
b) Podam ziadost na zapis,dokumenty, kolky v roku 2009

Dilema a otazka za 1 000 000, co je spravnejsie, aby som mohol pouzit zakladne imanie 5000 Eur ? Co mi viete odporucit ? najviac by sa mi hodilo hned po obdrzani zivnosti podat si zjadost na zapis do OR. Ale nebude to pravne NESPRAVNE?? ked som pouzil imanie 5000Euro v roku 2008 ?? a nie v roku 2009 ?? Ake to moze mat dosledky podanie ziadosti v roku 2008?? Vie vobec niekto predpokladat co sa stane a co je spravne ????

5. Mam vobec sancu stihnut termin.... ???

Dakujem pekne za kazdu zodpovedanu otazku a za kazdy nazor, ktory tu padne. Mozem Vam zarucit, ze zaver tejto pravnej drobnosti urcite zverejnim

A posledna otazocka na zaver :

Kedy sa vlastne pravne berie vznik spolocnosti ??? Dnom zapisu do OR alebo podpisanim zakladacej listiny ???

Dakujem pekne a prajem prijemne rozmyslanie a studovanie zakonov

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Netráp sa.

    §108 Obchodného zákonníka:
    "(1) Hodnota základného imania spoločnosti musí byť aspoň 200.000 Sk alebo 5000 eur, ak je hodnota základného imania vyjadrená v eurách."

    Toto ustanovenie je v platnosti od februára alebo marca 2007 a v ňom je rozhodujúce slovíčko "alebo". Už mnohé spoločnosti sú založené so ZI 5000 eur. Ty už nemáš nad čím rozmýšľať. V každom prípade založíš spoločnosť so ZI v eur.

    Spoločnosť je založená dňom podpísaním spoločenskej zmluvy, resp. zakladateľskej listiny.
    Spoločnosť vzniká dňom zápisu do Obchodného registra.
    Ešte poznámočka: neobdržíš živnosť ale živnostenský list pre s.r.o.
    A k tomu študovaniu predpisov - to ťa ešte len čaká potom, keď budeš mať spoločnosť založenú. Ale neboj, tu na porada.sk je všetko vysvetlené, len jej zostaň verný - a hlavne začni používať "vyhľadávanie".
    Naposledy upravil liba2 : 14.12.08 at 05:10

    biaaa je offline (nepripojený) biaaa

    biaaa
    POZOR POKIAL MAM SPRAVNE INFORMACIE ZAKLADNE IMANIE SA BUDE MENIT NA CA 7000 EUR - koly tomu ze zakl. imanie 5000 eur nieje podla konverzneho kurzu ani 200 tisic. Odporuccam zlozit zakladne imanie minimalne v vyske 7000.

    Neviem co je na tom pravdy ale tetula na Zivnostenskom vravela ze sa to ma menit.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Netreba počúvať tetuly na Zivnostenskom, ale postupovať podľa predpisov.

    morfium1 je offline (nepripojený) morfium1

    morfium1
    biaaa Pozri príspevok
    POZOR POKIAL MAM SPRAVNE INFORMACIE ZAKLADNE IMANIE SA BUDE MENIT NA CA 7000 EUR - koly tomu ze zakl. imanie 5000 eur nieje podla konverzneho kurzu ani 200 tisic. Odporuccam zlozit zakladne imanie minimalne v vyske 7000.

    Neviem co je na tom pravdy ale tetula na Zivnostenskom vravela ze sa to ma menit.
    Tetula to poplietla.......... ano je pravda ze zakladne imanie bude 7000Euro ale nie u novo zacinajucich ale u staro zalozenych s.r.o . Pretoze podla zakona maju do konca roka 2009 prepocitat svoje zakladne imanie uz existujuce s.r.o podla konverzneho kurzu 30,1260. A podat navrch na opravu v OR...

    morfium1 je offline (nepripojený) morfium1

    morfium1
    liba2 Pozri príspevok
    Netráp sa.

    §108 Obchodného zákonníka:
    "(1) Hodnota základného imania spoločnosti musí byť aspoň 200.000 Sk alebo 5000 eur, ak je hodnota základného imania vyjadrená v eurách."

    Toto ustanovenie je v platnosti od februára alebo marca 2007 a v ňom je rozhodujúce slovíčko "alebo". Už mnohé spoločnosti sú založené so ZI 5000 eur. Ty už nemáš nad čím rozmýšľať. V každom prípade založíš spoločnosť so ZI v eur.

    Spoločnosť je založená dňom podpísaním spoločenskej zmluvy, resp. zakladateľskej listiny.
    Spoločnosť vzniká dňom zápisu do Obchodného registra.
    Ešte poznámočka: neobdržíš živnosť ale živnostenský list pre s.r.o.
    A k tomu študovaniu predpisov - to ťa ešte len čaká potom, keď budeš mať spoločnosť založenú. Ale neboj, tu na porada.sk je všetko vysvetlené, len jej zostaň verný - a hlavne začni používať "vyhľadávanie".
    Tak nemyslis, ze je chyba v obchodnom zakonniku na porada.sk..........??? Pozri si §108 v obchodnom zakonniku na tejto internetovej stranke..... a uvidis co ma zmiatlo...

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Tak som sa tam teraz pozrela. Áno - od 1.1.2009 platí tento text:

    §108
    "Hodnota základného imania spoločnosti musí byť aspoň 5 000 eur. (Nadobúdajú účinnosť dňom zavedenia eura v Slovenskej republike)."

    V každom prípade pre teba už nie je otázkou, či založiť spoločnosť teraz v decembri 2008 so sumou ZI 200 tis. Sk alebo 5000 eur. Prečo by si to robil?
    Spoločnosť založíš so ZI v eur aj keby to malo byť zajtra.

    morfium1 je offline (nepripojený) morfium1

    morfium1
    liba2 Pozri príspevok
    Tak som sa tam teraz pozrela. Áno - od 1.1.2009 platí tento text:

    §108
    "Hodnota základného imania spoločnosti musí byť aspoň 5 000 eur. (Nadobúdajú účinnosť dňom zavedenia eura v Slovenskej republike)."

    V každom prípade pre teba už nie je otázkou, či založiť spoločnosť teraz v decembri 2008 so sumou ZI 200 tis. Sk alebo 5000 eur. Prečo by si to robil?
    Spoločnosť založíš so ZI v eur aj keby to malo byť zajtra.
    Dakujem ti velmi pekneee

    zakladne imanie v s.r.o a malo casu.....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.