Zavrieť

Porady

Ukoncena zivnost v januari 2015 ako spravit DP za 2014?

Dobry den, chcela by som poziadat o radu, robim DP za rok 2014 pausalne vydavky jednej slecne ktora mala zivnost aktivnu od 1.11 2014 do 29.1.2015 v tomto obdobi mala prijem cca 1700 eur posledna faktura bola vystavena v januari 2015 ale s datumom zdanitelneho plnenia 30.12.2014 normalne by som ju dala az do prijmov v roku 2015 a viedla by som si ju ako pohladavku len teraz spekulujem ci by nebolo lepsie zahrnut ju uz do roku 2014 do prijmov a potom by jednoducho uz buduci rok nepodavala DP typ B (ale len typ A lebo je teraz zamestnana na TPP) ci ak ukoncila zivnost v roku 2015 bude mat povinnost bud.rok podat DP typ B? Vopred dakujem za odpovede :-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    v jednoduchom účte, DE, alebo pri paušálnych výdavkoch sa ráta príjem v čase zaplatenia v Tvojom prípade v januári zaratávala by si ho do príjmu roka 2014 iba keby bola skončila so živnosťou k 31.12.2014 vtedy by si bola povinná vysporiadať pohľadávky a záväzky.
    Nemôžeš špekulovať zákon Ťa nepustí.
    Na budúci rok podá ešte DP B ak sa niečo nezmení(už aj tohoto roku malo byť jednotné)

    lutilka je offline (nepripojený) lutilka

    lutilka
    Dakujem, takže dodržíme zákon :-) je to asi najlepšie a nie špekulovať, len mi ešte trošku robí vrásky zdravotná poisťovňa, teraz som zistila zo zrsr že živnosť ukončila už k 3.1.2015 a za január teda zaplatila len 3,72 eur takže v roku 2016 pri ročnom zúčtovaní jej určite vyrátajú nedoplatok :-( ( ja viem rozmýšľam už strašne ďaleko ale vždy keď niekomu robím DP tak upozorňujem na táketo veci nech nie sú potom prekvapení )

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    lutilka
    Dakujem, takže dodržíme zákon :-) je to asi najlepšie a nie špekulovať, len mi ešte trošku robí vrásky zdravotná poisťovňa, teraz som zistila zo zrsr že živnosť ukončila už k 3.1.2015 a za január teda zaplatila len 3,72 eur takže v roku 2016 pri ročnom zúčtovaní jej určite vyrátajú nedoplatok :-( ( ja viem rozmýšľam už strašne ďaleko ale vždy keď niekomu robím DP tak upozorňujem na táketo veci nech nie sú potom prekvapení )
    Ano, vznikne mu nedoplatok z RZZP za rok 2015. (ZD/1,486*14% - zaplatené preddavky)

    Ukoncena zivnost v januari 2015 ako spravit DP za 2014?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.