Zavrieť

Porady

Obchodné meno pre s.r.o.

Môže mi niekto poradiť, ako treba postupovať pri výbere obchodného mena pre novú s.r.o.? Určité predstavy názvu už máme, tieto nie sú zatiaľ uvedené na internete v OR, takže snáááď sú ešte voľné. Obchodné meno však treba uvieť už v zakladateľskej listine, resp. v spoločenskej zmluve pri registrácii na živnostenskom oddelení a až následne v obchodnom registri. Čo však, keď v čase registrácie na OR už bude "naše" meno obsadené? Ako predísť zbytočnému prerábaniu už vybavených dokladov? Ďakujem vopred za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rada je offline (nepripojený) rada

    rada
    Z mojej skúsenosti poznám iba webovú stránku obchodného registra kde sa dá overiť, či pod zvoleným menom už nepodniká iný subjekt. Registrový súd spoločnosť s obchodným menom totožným s obchodným menom iného podnikateľa nezapíše.
    V prípade, ak Vás niekto predbehne a zaregistruje iný subjekt s rovnakým názvom skôr, budete si musieť založenie spoločnosti zopakovať. Na rad príde dodatok k spoločenskej zmluve, úradný záznam o zmene obchodného mena a oprava pri podaní námietok proti odmietnutiu návrhu na zápis do obchodného registra.

    pepo_p je offline (nepripojený) pepo_p

    2 zamestnania a pracujem do roztrhania :-D ...viac pepo_p
    Obchodné meno by malo byť výstižné a presne by malo špecifikovať zameranie firmy. Skontrolovať si ho na OR SR na internete a pokiaľ sa tam ešte také nenachádza je malá pravdepodobnosť, že vás niekto v tom čase predbehne.
    Ja som sa nechal inšpirovať týmto:
    http://milliondollarhomepage.com/
    Predstavil som si aké meno firmy by som mal zvoliť, aby som sa tu našiel.

    profesor je offline (nepripojený) profesor

    profesor
    Ďakujem za rady, ale vlastne problém uvedenia obchodného mena bez rizika prípadného dodatočného prerábania celej registrácie je neriešiteľný. Jednoducho treba maximálne skrátiť obdobie medzi spísaním Zakladateľskej listiny, resp. Spoločenskej zmluvy a zápisom do obchodného registra.

    profesor je offline (nepripojený) profesor

    profesor
    Vážené dámy a páni, k názvu spoločnosti (s.r.o.) potrebuje súrne doriešiť ešte dve otázky:
    1. Podľa údajov na internete je vybraný názov už raz pridelený, avšak spoločnosť bola z obchodného registra vymazaná. Ako je to v tomto prípade? Je možné použiť znova taký istý názov ako mala firma, ktorá už neexistuje?
    2. Je možné znova použiť názov firmy, ktorú som mal v r. 1998? Firma vtedy dostala nových majiteľov a pôvodný názov zmenila.
    Ďakujem za rady a prajem pekný deň.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Ja som už videla ako rozdielne obchodné mená napr. ZUZA s.r.o.-
    ZUZA,s.r.o.- ZUZA spol.s r.o.

    Obchodné meno pre s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.