Zavrieť

Porady

zapojenie ventilátora do kúpeľne, wc

Prosím o radu, ako zapojiť ventilátor, mám s tým troška problém. Z obyčajného ventilátora plastového bez dochodu idú 2 káble - červený a čierny. Podotýkam, že ventilátor je písaný na 230V. Zapojil som čierny z ventilátora do hnedého, a červený na žltozelený. Asi to nebola správna voľba.... Po zapnutí vypínača vyhodilo hlavný istič až na chodbe. Opačné zapojenie detto. A pravdepodobne sú obidva ventilátory týmto úkonom nefunkčné, po otvorení krytu je elektronika začmudená. Jedná sa o najlacnejšie ventilátory z Merkury Marketu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pankratz je offline (nepripojený) pankratz

    pankratz
    Červený a čierny kábel sa používajú na jednosmernom napätí, na striedavom, 230 V sa používajú hnedý a modrý a žltozelený ako uzemnenie ! Zrejme skrat !
    Nekúpili ste náhodou ventilátor do auta ? 12 V, jednosmerné napätie ?
    Alebo do počítača ? 5 V !
    jslancik veru ja viem, kedy sa používajú čierny a červený kábel. Aj to, aké sú káble pri 230V. V papieroch k ventilátoru je ale uvedené 230V, a žiadny zdroj na 12V pribalený nebol A nie, nekupoval som nijaký iný druh ventilátora.

    zapojenie ventilátora do kúpeľne, wc

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.