Zavrieť

Porady

JU v MRP pohyb a typ DPH

Prosim o radu, učtujem v MRP JU. Vystavila som zahr.faktúru do Francúzska za prepravné služby /napr.Francúzsko-Anglicko-Taliansko/ v eurách bez dph. dph je povinný platiť odberateľ. Viem že do dňového to nejde.Aký typ mám dať. 14 alebo typ 19. "typ 14 a zadám mimo dph" takto mi to do daň,priznania nehodí len do dph dokladov v stlpci celkom.
"typ 19" tak mi to nedá ani do dph dokladov. tak ako? prosím poraďte.

Takisto som urobila prijatu zahr.fakturu z Francuzska za naftu tiež je v eur s dph. do knihy prijatých faktúr som dala
sumu spolu dph a "typ 39" dph z nafty si budem nárokovať v zahraničí. Je to správne?
Naposledy upravil daniver : 16.10.08 at 17:44
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    daniver je offline (nepripojený) daniver

    daniver
    veľmi pekne ďakujem, chcem sa ešte opýtať ako to dostanem do záznamovej povinnosti vraj to tam má byť uvedené, ale typom 19 to tam neprešlo.
    ešte raz ďakujem.

    Soňula je offline (nepripojený) Soňula

    Soňula
    Ja dávam pri vystavených faktúrach / vystavujem bez DPH zahraničnému odberateľovi/ typ DPH 13. Keď urobím suhrnný výkaz DPH za napr. 3.štvrťrok, tak v tom výkaze sú tieto faktúry uvedené zvlášť.

    daniver je offline (nepripojený) daniver

    daniver
    Soňula Pozri príspevok
    Ja dávam pri vystavených faktúrach / vystavujem bez DPH zahraničnému odberateľovi/ typ DPH 13. Keď urobím suhrnný výkaz DPH za napr. 3.štvrťrok, tak v tom výkaze sú tieto faktúry uvedené zvlášť.
    zmenila som typ z 19 na 13 a v tom vykaze nemam nic. asi robim nieco zle.prosim vies mi poradit?

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Na stránke www.mrp.sk klikni na otázky a odpovede a vo vyhľadávaní podľa čísla otázky zadaj 249.
    Monika Kováčová
    Ale zadávateľka má dodanie služby, ktoré nie je predmetom dane v SR - ak som správne pochopila otázku. Takže typ DPH 19. http://www.porada.sk/713219-post8.html
    Naposledy upravil Monika Kováčová : 20.10.08 at 17:33

    daniver je offline (nepripojený) daniver

    daniver
    Marína Pozri príspevok
    Na stránke klikni na otázky a odpovede a vo vyhľadávaní podľa čísla otázky zadaj 249.
    Dakujem za radu,veľmi mi pomohla tá otázka 249,doplnila som údaje v adresu odberateľa, ale nechala som typ 19, lebo pri type 13 mi to hodilo do výkazu DPH aj na riadok 14, a ja nemám tovar, ale službu. teraz to výkaze DPH nemám, ale v súhrn.výkaze dph mám súčet za všetky fakt. myslím ze teraz to mám dobre?! este raz dakujem za pomoc.
    Monika Kováčová
    daniver Pozri príspevok
    Dakujem za radu,veľmi mi pomohla tá otázka 249,doplnila som údaje v adresu odberateľa, ale nechala som typ 19, lebo pri type 13 mi to hodilo do výkazu DPH aj na riadok 14, a ja nemám tovar, ale službu. teraz to výkaze DPH nemám, ale v súhrn.výkaze dph mám súčet za všetky fakt. myslím ze teraz to mám dobre?! este raz dakujem za pomoc.
    daniver: služby sa v súhrnom výkaze vôbec neuvádzajú. žiadne.

    daniver je offline (nepripojený) daniver

    daniver
    vidím že sa vyznáš, prosím neporadila by si mi čo s tým kurz.rozdielom za r.2007? vopred ďakujem
    Monika Kováčová
    daniver Pozri príspevok
    vidím že sa vyznáš, prosím neporadila by si mi čo s tým kurz.rozdielom za r.2007? vopred ďakujem
    aký kurz. rozdiel? kde si položila otázku? nevidím ju v tejto téme.

    daniver je offline (nepripojený) daniver

    daniver
    ermon Pozri príspevok
    daniver: služby sa v súhrnom výkaze vôbec neuvádzajú. žiadne.
    ermon: ak tomu rozumiem tak to nedám ani do výkazu DPH ani do súhrn.výkazu, a ani v dph dokladoch to nemám keďže je to typ 19?OK. takto som to pôvodne mala, ale zmýlili ma tie iné typy.
    Monika Kováčová
    daniver Pozri príspevok
    ermon: ak tomu rozumiem tak to nedám ani do výkazu DPH ani do súhrn.výkazu,ÁNO, pretože služba nie je predmetom dane na Slovensku. a ani v dph dokladoch to nemám keďže je to typ 19?OK. takto som to pôvodne mala, ale zmýlili ma tie iné typy.
    k podčiarknutému:citát z príspevku od Janky ÁCsovej v téme: http://www.porada.sk/t62389-dph-skol...dberatel.html:
    Dodávka služby, ktorej miesto dodania je mimo územia SR nie je predmetom dane na Slovensku a teda ani podľa slovenského zákona o dani z pridanej hodnoty. Zdaňuje sa v zahraničí. Do daňového priznania v SR ju slovenský podnikateľ neuvádza. Dodávka sa však zaznamená podľa § 70 v záznamovej povinnosti ako dodávka služby dodaná v zahraničí.
    t.j. v záznamovej povinnosti by si to mala mať... ale ani ja to tam neviem dostať, tak si vediem evidenciu o službách, ktoré nie sú predmetom dane zvlášť...

    daniver je offline (nepripojený) daniver

    daniver
    ermon: super o toto mi išlo že ako a kde to mám uviesť. takže takúto zostavu si môžem aj nejako vytlačiť. veľmi mi to v mrp nejde,ale snažím sa.ďakujem Ti.
    Monika Kováčová
    ešte pozri túto tému: http://www.porada.sk/t8166-p15-typ-dph-v-mrp.html hlavne príspevok 144,145. Uvedený postup ti môže slúžiť ako evidencia dodaných služieb, ktoré nie sú predmetom dane v SR.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    ermon Pozri príspevok
    Ale zadávateľka má dodanie služby, ktoré nie je predmetom dane v SR - ak som správne pochopila otázku. Takže typ DPH 19. http://www.porada.sk/713219-post8.html
    Monika a daniver, ospravedlňujem sa, nedbanlivo som si prečítala otázku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.