Zavrieť

Porady

Mám nárok na cestovné?

Dobrý deň.Prosím chcem sa spýtať či ako rodič teda rodičia,maloletého dieťaťa máme nárok so Sociálnej poisťovne na preplatenie cesty,keď s ním cestujeme každý deň do školy do Bratislavy . V našej obci Nový život je len Maďarská škola a syn navštevuje Slovenskú školu!!Lebo som čítal a myslím,že to bolo aj v spravách,že takéto prípady na príspevok majú nárok.Cesta trvá hodinu a do Bratislavy je to 31km.Ďakujem za pomoc.(syn navštevuje štvrtý ročník základnej školy.)



zúfalí rodičia.Nie sme maďarskými hovoriacimi občanmi!!!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    V škole, do ktorej žiak dochádza je možné uplatiť si dopravné žiakovi. Tam sa informujte. Ministerstvo školstva poskytuje v rámci nenormatívnych prostriedkov zriaďovateľovi škôl finančné prostriedky na financovanie dopravného žiakom.

    Tu sa dočítaš viac.
    http://tvnoviny.sk/sekcia/spravy/rad...-cestovne.html
    Naposledy upravil GabiZ : 08.09.11 at 11:39

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    Inak doplním, že momentálne je podmienkou, aby obec v ktorej má žiak trvalý pobyt mala vytvorený školský obvod s obcou/mestom, do ktorého žiak dochádza. Momentálne je to tak podľa smernice, ale plánuje sa novela zákona o financovaní, kde by sa to podľa obvodov už robiť nemalo. Na škole ti povedia najistejšie.

    Mám nárok na cestovné?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.