Zavrieť

Porady

Omietky do exteriéru

Ahojte,
potrebujem poradiť pri výbere vonkajšej omietky. Steny sú vymurované z porobetónu a zateplené polystyrénom. Mala by to byť silikátová tenkovrstvá omietka? Akého výrobcu odporúčate? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

    AndrejG
    Ked je tam polystyren, moze byt kludne aj akrylat. Vyrobcu mozno bude treba vybrat aj podla zvolenej farby, co som pozeral baumit, terranova a dalsi, kazdy ma dost rozdielu farebnu skalu.

    Dela je offline (nepripojený) Dela

    Dela
    Najkvalitnejšia je určite silikónová. Je samočistiaca /za dažďa/, dá sa raz za čas umyť tlakovou myčkou /nenasáva vlhkosť z exteriéru/. Oveľa pomalšie vybledá ako akrylátová.

    AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

    AndrejG
    Aj akrylatova sa da cistit hadicou a to ze niektora je samocistiaca je skor marketing.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Dela Pozri príspevok
    Najkvalitnejšia je určite silikónová. Je samočistiaca /za dažďa/, dá sa raz za čas umyť tlakovou myčkou /nenasáva vlhkosť z exteriéru/. Oveľa pomalšie vybledá ako akrylátová.
    ona nevybledá pretože ja akrylátová, silikátová, alebo silikónová, ale preto že predajca omietky použil lacnú náhradu kvalitného farbiva.
    Ak Vám niekto niečo takéto povedal tak Vás sprosto oklamal,či už vedome alebo nie.

    Omietky do exteriéru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.