Zavrieť

Porady

kvalitné nože

hladám moc dobré a kvalitné kuchárske nože.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mahony1 je offline (nepripojený) mahony1

    mahony1
    Ahoj, kedysi som napisal clanok o kuchynskych nozoch:
    https://honsch.wordpress. com/2010/03/14/ako-vybrat-dobry-kuchynsky-noz/
    (vymaz medzeru pred . com)

    Precitaj si, pomoze ti to zorientovat sa v tom, co asi realne potrebujes.

    Mne sa z hladiska pomeru cena/kvalita velmi osvedcili noze sady “TREND” a “TREND ROYAL” od KDS s tvrdosťou 55 HRC (pozor, iné nože KDS majú oveľa nižšiu tvrdosť) a Řeznické nože PROFI LINE tvrdosť až 55-57 HRC. Ich cena sa pritom pohybuje od 250-400 SK za kus.
    mahony1 Tu je presne znenie linky na clanok, ktory som napisal o nozoch:
    http://honsch.wordpress.com/2010/03/...uchynske-noze/

    Pri vybere BEZNYCH KUCHYNSKYCH nozov (nie profesionalnych) vidim ako najdolezitejsie kriteria:
    - tvrdost ocele
    - prevedenie ostria
    - cena

    Samozrejme, že pri výbere noža môžete vziať do úvahy aj iné faktory – ako je prevedenie rukoväte, jeho vyváženie, celkovú hmotnosť… ale pre mňa ako človeka, ktorý nepotrebuje s nožom pracovať 8 hodín denne, sú tieto faktory nepodstatné a zdá sa mi zbytočné platiť za super vyvážené nože 30-50,-EUR/ks len preto, že majú bohovskú rukoväť – ak sú pritom z rovnako tvrdej ocele ako noze za 10,- EUR/ks.

    Nože od firmy WÜSTHOF (u nás hovorovo známe podľa regiónu v ktorom sa vyrábajú aj ako nože Solingen) patriace k svetovej špičke majú tvrdosť 58 HRC. Cena: 50 – 80 EUR/kus.

    Dobré nože aj za oveľa nižšiu cenu má český výrobca KDS, ktorého nože sady “TREND” a “TREND ROYAL” majú tvrdosť ocele 55 HRC (pozor, iné nože KDS majú oveľa nižšiu tvrdosť) a Řeznické nože PROFI LINE tvrdosť až 55-57 HRC. Ich cena sa pritom pohybuje od 6- 10 EUR za kus: Dost rozdiel...pri skoro rovnakej tvrdosti ocele...

    holos je offline (nepripojený) holos

    holos
    najviac ma oslovili japonské KAI na nozesolingen.sk.
    známy ich má a že su ako žiletka aj po rokoch.jasne že sa o ne aj patrične stará.

    stifler1 je offline (nepripojený) stifler1

    stifler1
    Ak chcete nejaké kvalitné japonské kuchynské nože s precíznou prácou a dokonalým ostrým tak stačí ma kontaktovať, rád poradím.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Súhlasím s Marína a Stefan2005

    nakoľko tých nožov je dosť veľký výber , tak táto zodpovednosť je už len na Tebe . Záleží aj na tom , či si chceš zadovážiť :
    ako súkromná osoba pre domácnosť
    alebo
    ako kuchár - profesionál , nakoľko v tomto prípade dupľom nie je priestor na šetrenie ....


    Pri takýchto , hm , investíciách sa riadim heslom :
    Nie som natoľko bohatý , aby som si kupoval lacné veci .


    Skúsenosť mojej domácej kuchyne :

    Mám starú drevenú lyžicu na bryndzové halušky.

    Taktiež aj zopár nožov.

    Toto náradie by som nevymenil za žiaden kuchynský robot na svete !

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.