Zavrieť

Porady

Výpoveď daná zamestnancom §69

Zamestnanec dal výpoveď zamestnávateľovi podľa §69 odsek 1 písmeno b). Ako má uplatniť svoj nárok na vyplatenie dlžnej mzdy od zamestnávateľa - výpoveď bola v decembri, teda dĺžna mzda za október,november a december. Zamestnanec nastúpil do nového zamestnania v januári. Ako postupovať pri uplatňovaní nároku §69 odsek 4 ? Plynie mu zákonný nárok na toto plnenie?
(Je potrebné písať a doporučene doručovať upomienky, alebo sa obrátiť na právnika?)
Ďakujem za všetky odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hlaja je offline (nepripojený) hlaja

    hlaja
    Ak tomu dobre rozumiem, zamestnavatel Ti nevyplacal mzdu od oktobra. Ty si OKAMZITE skoncil pracovny pomer (?) - toto musi byt pisomne so skutkovym vymedzenim dovodu, podpisane a pokial to zamestnavatel odmieta prevziat, treba postupovat podla par. 38 ods. 3 zaslanim ako doporucenej zasielky.
    Ak si okamzite skoncil PP v decembri kedy presne to bolo a aky je stanoveny vyplatny termin u zamestnavatela?

    pele je offline (nepripojený) pele

    pele
    hlaja Pozri príspevok
    Ak tomu dobre rozumiem, zamestnavatel Ti nevyplacal mzdu od oktobra. Ty si OKAMZITE skoncil pracovny pomer (?) - toto musi byt pisomne so skutkovym vymedzenim dovodu, podpisane a pokial to zamestnavatel odmieta prevziat, treba postupovat podla par. 38 ods. 3 zaslanim ako doporucenej zasielky.
    Ak si okamzite skoncil PP v decembri kedy presne to bolo a aky je stanoveny vyplatny termin u zamestnavatela?
    Vyplatny termin som v zmluve nemal uvedeny, takze ak rozumiem zakonu, tak to bol termin posledneho dna v nasledujucom mesiaci,...cize za oktober plati posledny november (z oktobrovej vyplaty mam vyplatenu asi polovicu) a ja som podal vypoved 18.12.2007 (t.j. po 15 resp. presne po 18 dnoch po nesplnenom termine)...na vypovedi je presne citovany par.69 odsek 1 pismeno b zakona 311/2001 v znení neskorsich predpisov ako dovod zrusenia pracovneho pomeru a tento dokument mam podpisany personalnou managerkou a podpisanu kopiu mam s originalnym podpisom. Mam podozrenie, ze zamestnavatel plati aj odvody do poistovni nepravidelne..ak vobec plati.
    Potrebujem vediet, ako postupovat pri
    a) vymahani dlznych vyplat
    b) par 69 odsek 4 - ci mam pravny narok a ako postupovat
    zamestnavatel ma penazi dost, len akosi nezvlada svoje povinnosti... Dakujem za vsetky rady.

    Výpoveď daná zamestnancom §69

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.