Zavrieť

Porady

aké výpovede zamestnancom pred návrhom na konkurz

majiteľ chce dať s.r.o. do konkurzu, avšak predtým chce ukončiť PP so všetkými zamestnancami. Aký § použiť, ak zamestnanci nesúhlasia s dohodou?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    janaGT Pozri príspevok
    ešte rozmýšľam, tam by potom musela byť aj 2 alebo 3 mesačná výp. lehota. A to majiteľ nechce. A spsrostá, tráp sa a vymýšľaj ....
    Janka, ty mu len môžeš predložiť, aké možnosti má v rámci zákonníka práce, a aké povinnosti. Že on nechce zaplatiť odstupné, je jeho "problém".
    Ešte je možnosť, dohodnúť sa so zamestnancami na ukončení PP dohodou s výpovedným dôvodom podľa § 63 ods. 1 písm. a). V tom prípade by nebola výpovedná doba, ale zaplatil by len odstupné.

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    janaGT Pozri príspevok
    majiteľ chce dať s.r.o. do konkurzu, avšak predtým chce ukončiť PP so všetkými zamestnancami. Aký § použiť, ak zamestnanci nesúhlasia s dohodou?
    Janka, podľa mňa by mohol použiť § 63 ods. 1 písm. a)

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    Keďže ide do konkurzu, zrejme bude jeho činnosť ukončená. Takže ide o zrušenie zamestnávateľa.
    písm. b) by prichádzalo do úvahy, keby sa nejednalo o konkurz, ale len o znižovanie počtu zamestnancov.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    ešte rozmýšľam, tam by potom musela byť aj 2 alebo 3 mesačná výp. lehota. A to majiteľ nechce. A spsrostá, tráp sa a vymýšľaj ....

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    janaGT Pozri príspevok
    ešte rozmýšľam, tam by potom musela byť aj 2 alebo 3 mesačná výp. lehota. A to majiteľ nechce. A spsrostá, tráp sa a vymýšľaj ....
    Áno, podľa doby zamestnania vo firme plus odstupné.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    máš pravdu, ja mu poviem možnosti a on nech rozhodne. Aj tak mzdy ani odstupné nezaplatí, pretože nemá z čoho. A firma nemá žiadny majetok.Takže tak či tak sa budú musieť mzdy riešiť cez garančný fond.

    lydus2001 je offline (nepripojený) lydus2001

    lydus2001
    jasné, neviem, perčo on teraz rieši odstupné, keď chce dať firmu do konkurzu, tak predpokladám, že už nemá financie a preto ani nebude vyplácať posledné mzdy, prípadne iba časť a potom ostáva už len garančný fond, a ešte k prepúšťaniu, pôjde zrejme o hromadné prepúšťania, tak to potom nezabudni nahlásiť na príslušný úrad práce

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    lydus2001 Pozri príspevok
    jasné, neviem, perčo on teraz rieši odstupné, keď chce dať firmu do konkurzu, to nerieši on, ale riešim to ja, pretože ako mzdová účtovníčka nechcem nikoho ukrátiť o peniaze, keď má na ne nárok tak predpokladám, že už nemá financie a preto ani nebude vyplácať posledné mzdy, prípadne iba časť a potom ostáva už len garančný fond, a ešte k prepúšťaniu, pôjde zrejme o hromadné prepúšťania, nepôjde, jedná sa len o 4 zamestnancov, ostatní pracovníci boli na faktúru tak to potom nezabudni nahlásiť na príslušný úrad práce
    v texte

    marmal je offline (nepripojený) marmal

    marmal
    Mám podobný problém, firma ide do konkurzu a ja ako mzdová účtovnička neviem, čo mám robiť, aby som neprišla o nejaké peniaze, na ktoré by som mala nárok. Väčšína zamestnancov dala výpoveď podľa § 69 (nevyplatenie mzdy) a tým pádom má nárok na 2 mesačné odstupné (síce to bude z garančného fondu, ale aspoň niekedy ich dostanú). Ja keď ostanem a pojdeme do konkurzu, potom ma bude kto platiť, keď už tu bude správca konkurznej podstaty ? Alebo to bude tiež garančný fond ?
    Správca mi dá výpoveď po mesiaci alebo kedy ? Pôjdem tiež s odstupným ?
    Má s týmto niekto skúsenosť?

    Ďakujem veľmi pekne

    Marta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.