Zavrieť

Porady

Stredná škola - Neviem sa rozhodnúť

Potrebujem poradiť.
Dnes ma prijali na 2 stredné školy, školu podnikania a obchodnú akadémiu.
Nečakala som že ma príjmu na obidve a tak som sa s rozhodovaním do teraz neobťažovala. Normálne by som o tom aspoň pár dní rozmýšľala, ale mám čas len do zajtra, lebo zápis na jednu zo škôl je už zajtra. Pomooc!
Naposledy upravil taiko : 14.05.15 at 16:43
4 komentárov     zbaliť
taiko veľmi málo informácii. Vieme len názvy škôl. Nevieme miesto, nevieme tradíciu, rok založenia školy, garamtov, predmety atd atd
vika128 Z tohto hľdadiska by to určite bola oa v bb ktorá má teraz 110 rokov zatiaľ čo podnikateľská (zvolen) má len pár rokov. No z podnik. sa dostanem aj na prax do zahraničia, zameriavajú sa na jazyky, pre mňa je to veľké +. Ale na oa sa ľudia pozerajú ako na skvelú školu, tiež s možnosťou praxe, len nie v zahraničí.
taiko poznas niekoho, kto na takej praxi v zahranici zo skoly podnikania bol? Okrem toho na prax do zahranicia sa mozes dostat aj pomocou vselijakych vymennych programov a grantov, ak budes sikovna.
taiko aha tu http://www.uips.sk/sub/uips.sk/image...k/zposs80s.pdf
zo Zvolena sa na vysoku skolu hlasilo v ľé+š ý ludi a z BB 134.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Porovnaj si odbory a zodpovedz si napr. tieto otázky:

    Čomu sa chceš venovať v budúcnosti?
    Chceš ísť ďalej študovať na VŠ?
    Akú majú úspešnosť absolventi týchto škôl v počte prijatých na VŠ alebo v počte uplatnených absolventov v odbore?
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jslancik avalik, odpovedal by som ti v štýle kolegu Juraja, len troška miernejšie...

    Odpoved na prvú otázku: snáď nechceš od 15 ročného decka, ktoré nevie nič o živote a o tom, čo chce a môže dosiahnuť. To nevedia aní o 4 roky neskôr, keď sa rozhodujú pre VŠ. A o skutočnom uplatnení v živote ani nehovorím.

    Odpoveď druhá: 95% stredoškolákov (s maturitou) ide študovať ďalej. A rovnako - čo o tom môže vedieť 4 roky vopred?

    Odpoveď tretia: úspešnosť prijatých - VŠ berú dá sa povedať všetkých (nehovorím o prestížnych univerzitách, ale na tie sa hlásia väčšinou absolventi gymnázii, nie človek, ktorý uvažuje nad školou podnikania)

    Otázka posledná je najlepšia a najrozumnejšia. Otázka uplatnenia bez VŠ. Či bude niečo vedieť, či má škola odbornosť vychovať ľudí pripravených do života. Väčšina stredných škôl toto nemá, absolventi musia ísť ďalej.
    avalik jslancik, ďakujem za odpovede ... ale tie tvoje ma nezaujímajú ... otázky som navrhla zadávateľke, a predpokladám, že keď bola schopná v jej veku položiť zrozumiteľnú otázku na porade, tak nad vecou rozmýšľa. Divil by si sa, ale niektorí 15 roční majú v hlave viac a lepšie poukladané ako niektorí podstatne starší poraďáci vydávajúci sa za expertov na takmer všetky oblasti.
    jslancik Dakujem neberiem to osobne, aj ked by som asi mal
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Súhlasím s avalik ale osobne by som radšej zvolila tú OA .

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    vzhľadom na to, že sme tu poväčšine absolventi OA, tak budú odpovede podobné
    OA má teraz tiež dobré aktivity vo veci zahraničia, atď. Moja sestra, ktorá ju študovala o 8 rokov neskôr odo mňa, mala úplne iné štúdium. Furt sa voľakde "flákali", stále samé súťaže, projekty atď. A to bola OA iba v okresnom meste, v krajskom to snáď bude ešte vyšší level.

    Určite je lepšia škola s x ročnou praxou, ako nejaká nová, dá sa povedať pozlučovaná z kadečoho a s kadečím. To totiž viem o tej vo Zvolene.

    Čo sa týka prípravy na VŠ - OA je určite lepšia príprava. Možno v porovnaní s Gymplom by to bolo opačne, ale v porovaní s nejakou Školou podnikania je aj toto jasné.

    Za mňa vyhráva jasne OA.

    Stredná škola - Neviem sa rozhodnúť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.