Zavrieť

Porady

Vnútorné smernice

Keďže väčšina podnikateľov, ktorí zamestnávajú "svojich zamestnancov" snáď prichádza do styku s tým, že mu títo zamestnanci robia neprimerateľné účty za telefóny na svoje súkromné účely, si Vám v prílohe dovoľujem predložiť internú smernicu (podľa mňa v súlade so ZP), ktorou by boli Vaše financie "ošetrené".
Dúfam, že pomôže.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

    ta som to ja :-) Hlinkovx
    Dadena...čítam. ale smernicu nevidím..skús to tam dať ešte raz..

    tibor je offline (nepripojený) tibor

    práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac tibor
    môžem sa spýtať, ako chceš okontrolovať dodržanie uvedeného limitu? nespomínana sa tam totiž žiadna náhodná kontrola či nejaké výpisy účtov od operátorov...resp. ako si zamestnanec priebežne kontroluje čerpanie?
    ako je to s daňovými vecami?...

    úplne inak to riešim.

    Dadena je offline (nepripojený) Dadena

    Dadena
    V prvom rade treba veriť nielen zamestnávateľovi ale aj zamestnancom, že nebudú zneužívať svoje "právomoci". Dnes už každému jednému podnikateľovi, či na požiadanie (aj súkromnej osobe), príslušné inštitúcie vydajú potvrdenie o presnom výpise daných volaných čísiel s predpisom na jednotlivé položky. Na základe uvedených sa dá vykonať aj náhodná kontrola. Ale opätovne: ak viete aké kontaktné čísla majú Vaši obchodní partneri (veď všade ich čísla máte uvedené) a aké sú čísla majú napr. rodinní príbzní Vaších zamestnancov tak viete presne určiť, či to bolo služobne alebo súkromne.

    Ervin je offline (nepripojený) Ervin

    Ervin
    problematická je pasáž o zrážke zo mzdy, ZP nepripúšťa jednostrannú zrážku zo mzdy na základe rozhodnutia zamestnávateľa. Do úvahy by prichádzala možmo dohoda o zrážkach zo mzdy, ale tú je možné uzavrieť tiež len v súlade s existujúcou úpravou v ZP, t.j. pohľadávka musí v čase vzniku platnosti dohody existovať........

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.