Zavrieť

Porady

Zmena sídla firmy

Ahojte poraďáci,

mám takú malú dilemu. Ak sa mení sídlo firmy zamestnávateľa a do Sociálky sa posiela Registračný list zamestnávateľa - zmena, tak sa musí poslať aj Registračný list FO a oznámiť na ňom zmenu sídla firmy v ktorej
zamestnanec pracuje? Zdá sa mi to dosť padnuté na hlavu ale radšej sa pýtam.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    nie, oznamuješ len zmenu sídla na RL zamestnávateľa.
    My sme menili obchodný názov a nahlasovala som to len na RL zamestnávateľa.

    Kiara29 je offline (nepripojený) Kiara29

    Kiara29
    Ďakujem Jani, ulahčila si mi prácu, lebo na Sociálke mi to nikto nedvíhal telefon a ísť tam kvôli tomu ešte by ma vysmiali.ĎĎĎ...

    beroun je offline (nepripojený) beroun

    beroun
    Okrem socialnej posistovne to treba nahlasit aj do zdravotnych poistovni (v ktorych ste prihlasena ako zamestnavatel), na danovy urad atd.

    Tomáško je offline (nepripojený) Tomáško

    Tomáško
    Zdravím Vás,potreboval by som radu, kde všade musím nahlásiť zmenu sídla firmy,ak ako SZČO mám sídlo firmy v mieste bydliska a teraz chcem prevádzku presťahovať inam ale aj s tým,že sídlo firmy nebudem mať už doma, ale na jednom mieste.Hľadal som aj v starších príspevkoch, ale v tých sa väčšinou rozoberajú s.r.o.-čky.Či ide len o sociálnu poisťovňu-stačí len zaslať Reg.list zamestnávateľa?Zdrav.poisť-neviem akým spôsobom oznámiť a daňovému úradu tiež.Sú na to nejako určené tlačivá??

    pochemi je offline (nepripojený) pochemi

    mám rada bezkonfliktných ľudí ...viac pochemi
    Ja si myslím, že sídlo firmy SZČO musí byť trvalé bydlisko.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    pochemi
    Ja si myslím, že sídlo firmy SZČO musí byť trvalé bydlisko.
    S týmto nesúhlasím. Ja mám klientov, ktorí majú sídlo podnikania iné ako trvalé bydlisko.Postavili si vlastnú budovu a tam si dali preregistrovať živnosť.

    brm je offline (nepripojený) brm

    živnostník brm
    mňa zmena sídla postihla tento rok a musela som absolvovať nasledovné:
    1/ najprv živnosťák...nahlásiť zmenu...kým nemáš nový živnosťák v hrsti, nevybavíš nič
    2/ so živnosťákom pofrčíš na daňák
    3/ na sociálnu poisťovňu
    4/ do zdravotnej poisťovne

    narob si kopu kópiíí živnosťáku, všade si ho pýtajú a nevracajú ho...a nezabudni na daňáku na kartičku s DIČ...ja som sa k novej po polroku stále nedopracovala...šla som totiž do iného daňového okresu a je problém

    Tomáško je offline (nepripojený) Tomáško

    Tomáško
    Ďakujem brm za pomoc.Chcel by som sa Ťa ešte spýtať či si na jednotlivých úradoch potrebovala aj nejaké žiadosti alebo stačí len prísť ?

    brm je offline (nepripojený) brm

    živnostník brm
    mnooo...na živnosťáku som si vystála šóru asi hodinovú...ale kým sa prepracuješ dovnútra, prečítaj si na dverách, čo všetko potrebuješ...kolky, pôvodný živnosťák so sebou, radšej aj s kópiami, občiansky, a čo ja viem čo ešte...bez toho do dverí ani nelez...potom spíšeš žiadosť o zmenu ...a do dvoch týždňov by to mali poprežúvať...aspoň tu bratislave je to tak...
    a na sociálke a zdravotke záleží na pobočke a na nálade osoby za okienkom...ja som poslala nový živnosťák poštou a so sprievodným listom...na daňovom úrade chceli všetko cez podateľňu...list s oznámením že som sa presťahovala a že patrím na iný okres...a na nový okres list že som sa presťahovala a že patrím k nim...blbinec...a kartičku s dič mi nevymenili doteraz

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.