Zavrieť

Porady

Kniha jazd

Ahojte ! Chcela by som sa Vás spytať či sa do knihy jazd musí rozpisať cely stav tachometra aj ked sme si toklko PHM v učtovníctve neuplatnili. Ide o osobné auto v podnikani. Ostatné kilometre boli na sukromné učeli. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Pri firemnom MV stav tachometra uvádzate , aj napriek vykazovaniu napr. súkromných jázd .

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    LUCIARACKOVA Pozri príspevok
    Ahojte ! Chcela by som sa Vás spytať či sa do knihy jazd musí rozpisať cely stav tachometra aj ked sme si toklko PHM v učtovníctve neuplatnili. Ide o osobné auto v podnikani. Ostatné kilometre boli na sukromné učeli. Dakujem
    Chápem otázku inak ako Zita5. Myslím, že sa pýtaš na MV, ktoré nie je v obchodnom majetku a uplatňujete daňové výdavky pri použití vlastného osobného MV, ktoré používate pri pracovných cestách....
    Ak chápem dobre, tak robíte evidenciu týchto pracovných ciest .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Johanka Pozri príspevok
    Chápem otázku inak ako Zita5. Myslím, že sa pýtaš na MV, ktoré nie je v obchodnom majetku a uplatňujete daňové výdavky pri použití vlastného osobného MV, ktoré používate pri pracovných cestách....
    Ak chápem dobre, tak robíte evidenciu týchto pracovných ciest .
    Dá sa aj tak , ale zadávateľka píše okrem iného o uplatňovaní PHM ....
    Účtujem v JÚ a potrebujem vedieť či sa dá opraviť DPH,zaúčtovala som v minulom štvrťroku ako základ neovplynujúci zD, a teraz to potrebujem dať - opraviť do výdavkov ako náklad. Ako môžem postupovať.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Spodniakovci Pozri príspevok
    Účtujem v JÚ a potrebujem vedieť či sa dá opraviť DPH,zaúčtovala som v minulom štvrťroku ako základ neovplynujúci zD, a teraz to potrebujem dať - opraviť do výdavkov ako náklad. Ako môžem postupovať.
    Jednak je téma v ktorej dávaš otázku ohľadom knihy jázd, evidencie jázd, jednak skús otázku preformulovať. Napíš konkrétnejšie v čom je Tvoj problém - v okruhu DPH pravdepodobne. Tu by som ju navrhoval vymazať.

    didrakf je offline (nepripojený) didrakf

    didrakf
    Prosim o informaciu ci KNIHU JAZD treba stale nosit v Aute
    - resp. tedy kompletnu , tj. od zaciatku evidencie - alebo len jej urcitu aktualnu cast. Uvital by som aj odkaz , KDE by som na webe nasel kompletne znenie predpisov suvisiacich s vedenim KNIHY JAZD (pre zivnostnikov pouzivajucich vlastne auto)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.