Zavrieť

Porady

fasáda

čaute poraďáci,
má tu niekto skúsenosti s fasádnym systémov Knauf Marmorit energy plus. je to systém s vlnou NOBASIL FKD. na rovinu poviem majú sakra dobrú cenu, majú to aj stránke ale Kanuf poznám len v súvislosti so sadrokartónom, v tom sú špička ale fasády?
dík
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    fiunko je offline (nepripojený) fiunko

    fiunko
    to rýpanie beriem, len do mňa:-) tiež som nič o tom nepočul a nemyslím si, že viem málo o tejto branži. ja som to našiel len na stánke Knaufu, čiže stránke výrobcu. mňa tam zarazilo to, že firma ako Knauf vyrába niečo takéto a m2 komplet materiálu (vlna Nobasil 8cm, silikónová omietka) vychádza na 15€ čo je skoro zadarmo!

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    15€ nieje moc ani málo.Zatepľovanie je niečo ako hody ,každá firma sa chce priživiť a urvať svoj diel.Pozrel som si to ešte raz nič nové pod slnkom nevymysleli,akurát nové názvy pre lepidlá a omietky.Veľké firmy menia názvy svojich produktov pravidelne každé dva tri roky ,snažia sa takto navodiť dojem že vyrábajú niečo nové ,lepšie kvalitnejšie.V drtivej väčšine je to len to staré zabalené v novom obale a drahšie.

    fiunko je offline (nepripojený) fiunko

    fiunko
    no to iste, aj Baumit teraz mení názvy zateplovákov, lepidiel ale je presne to isté čo bolo, finta na blbých.
    len mi je podozrivá tá nízka cena lebo oproti napr. Baumitu majú ceny nižšie o cca 20-30%. aj keď je možno v dnešnej dobe globalizácie, že zázkady všetkých komponentov vyrába zopár firiem a každý výrobca si to chĺpok upraví a nahodí svoju maržu podľa mena. možno napr. vrchné omietky zateplovákov v EU vyrába 4-5 firiem ale predcov sú tisíce :-)

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Budem len rýpať.zas novinky o ktorých nič nevie ami Google,Slovač je dobrý pokusný králik.To len tak mimo.Pekný názov z toho nič dobré nehladí.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.