Zavrieť

Porady

Rozúčtovanie mzdy v Alfe.

Zamestnanec vykonáva servisné výjazdy vlastným autom. Na konci mesiaca predloží výkaz jázd a to mu je potom vyplatené (dávame mu to k výplate ako cestovné náhrady). Niekedy má však aj iné výdaje, ktoré mu taktiež dávam do mzdy. Celá mzda spolu s cestovnými náhradami mu je poukázaná na účet jednou sumou. Ako má rozúčtovať v Alfe / peňažný denník jeho mzdu na základe bankového výpisu? Predpokladám, že výdaje (napr. cestovné, parkovné, kolky) by som mala mať v prevádzkovej réžii a nie v kolónke mzdy.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Načo si komplikuješ život? Ostatné výdavky vyplácaj z pokladne v hotovosti a mzdu mu posielaj na účet. Pri nesprávnom rozúčtovaní ti nebudú sedieť hrubé mzdy v účto.

    -------
    Veronika

    LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

    LubenaK
    Cestovné a parkovné by mal vyúčtovať v cesťáku. Ten môžeš, ale i nemusíš dať cez výplatu. Ak to dáš cez výplatu, v peňažnom denníku to zapíšeš ako VOZP do stĺpca Mzdy. Ak cesťáky vyplácaš samostatne, môžeš to dať cez Prevádzkovú réžiu.

    cece je offline (nepripojený) cece

    cece
    Vyúčtovanie jázd mi urobí v cesťáku, ale niekedy tam má aj iné výdaje napr. poštovné, drobné kancelárske potreby. A tieto sumy mi potom skresľujú mzdy. Preto by som chcela vedieť či to v mzde (Peňažný denník - mzdy) môžem nechať, alebo to musím nejako rozúčtovať. Vie, že najjednoduchšie by to bolo v hotovosti ale zamestnanec je cca 200km vzdialený a všetka komunikácia je len cez telefón, banku, poštu.

    petovsan je offline (nepripojený) petovsan

    petovsan
    cece Pozri príspevok
    Vyúčtovanie jázd mi urobí v cesťáku, ale niekedy tam má aj iné výdaje napr. poštovné, drobné kancelárske potreby. A tieto sumy mi potom skresľujú mzdy. Preto by som chcela vedieť či to v mzde (Peňažný denník - mzdy) môžem nechať, alebo to musím nejako rozúčtovať. Vie, že najjednoduchšie by to bolo v hotovosti ale zamestnanec je cca 200km vzdialený a všetka komunikácia je len cez telefón, banku, poštu.
    Našťastie takéto prípady nemám, ale asi by som to robila tak, že by som každý mesiac interným dokladom stornovala príslušnú sumu z členenia "mzdy" a doúčtovala do prevádzkovej réžie podľa prísl. analytiky. Tiež si myslím, že takéto výdavky by nemali vstupovať do miezd, je to bežná prev. réžia.

    Rozúčtovanie mzdy v Alfe.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.