Zavrieť

Porady

Je to ok?

Je v poriadku, ak spoločnosť A kúpi od spoločnosti B tovar, tento síce nezhodnotí, ale navýši cenu, pridá k nemu komplementárny tovar a spolu to vyfakturuje lízingovke s tým, že konečný spotrebiteľ je spoločnosť B?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    mirianka Pozri príspevok
    Je v poriadku, ak spoločnosť A kúpi od spoločnosti B tovar, tento síce nezhodnotí, ale navýši cenu, pridá k nemu komplementárny tovar a spolu to vyfakturuje lízingovke s tým, že konečný spotrebiteľ je spoločnosť B?
    Neviem, prečo by si pekárne nemohli kúpiť vo vedľajších potravinách balené rožky, ktoré im sami dodávajú voľne ložené....

    mirianka je offline (nepripojený) mirianka

    mirianka
    iste, len prečo by to robili? predať niekomu niečo a následne to od neho kúpiť drahšie spolu s iným produktom? Teda drahšie rožky plus máslo. spoločnosti nie sú personálne ani ekonomicky prepojené, takže asi s tým problém nebude.

    mirianka je offline (nepripojený) mirianka

    mirianka
    keď sú spoločníkmi FO, tak tam si neviem predstaviť aké zákulisie by mohlo existovať. viem, že rodinný príslušníci nie sú. keby boli spoločníkmi nejaké družstvá, tak si to netrúfnem povedať (napísať). myslíš, že je to teda ok? nemôže to vadiť žiadnemu zákonu? ja myslím, že nie, ale pre istotu..

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    mirianka Pozri príspevok
    Je v poriadku, ak spoločnosť A kúpi od spoločnosti B tovar, tento síce nezhodnotí, ale navýši cenu, pridá k nemu komplementárny tovar a spolu to vyfakturuje lízingovke s tým, že konečný spotrebiteľ je spoločnosť B?
    I TAK ŠE DA.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Dá sa aj tak, pripomína mi to spätný lízing, predaný tovar, alebo majetok lízingovke drahšie ako som kúpil a tá mi to predá na splátky ešte drahšie, ale mám hotové peniaze...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.