Zavrieť

Porady

je tato skutocnost na STK normalna?

Minuly piatok sme apsolvovali z Skoda fabia 1,2 stk-cku v meste XL,emisna O.K. technicka ,nevhodna na prevacku,neucina zadna brzda,ziadne ine zavady na protokole neboli uvedene,brzda sa v sobotu opravila a dnes sme isli znova,tecnik (iny ako v piatok)este pred vjazdom na linku nas upozornil ze na pred.narazniku chybaju mriezky(take umelohm.blbosti) a povedal prejdete linkou(5€),skontrolujemr brzdy ale nalepku nedostanete az ked pridete zhova z mriezkami a prejdete linkou(5€) je toto normalne?neni to len tahanie bubakov od ludi co tam nemaju znameho a nedaju na palubnu 20€ vsimne,
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    Ja si myslim, ze zadavatel mal na mysli, ze uz pri prvej kontrole mali byt mriezky v protokole, mozno si este nieco najdu pri dalsej a vodic plat. Vsetky zavady maju predsa vypisat v protokole ...
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Martin1310 Stalo sa aj mne že som musel ísť na opravnú technickú a technik mi povedal svoje číslo a že si ho mám, ked prídem vyžiadať a že budeme kontrolovať len to čo nebolo dobré. Lebo je fakt že takuto prkotinu si niekto môže všimnúť a niekto nie.
    vlado 33 Ja som sa poučil a na STK chodím zásadne poobede, vtedy už majú zarobené chechtáky a prehliadka ide ako po masle.
    nika.sum moznoze je to prkotina, ale to ze si ju prvy nevsimol, ma stat zakaznika dalsie peniaze? takych prkotin tam moze byt mnoho...
    Martin1310 Auto sa skladá z niekolkých stoviek súčiastok a je v podstate nemožné aby sa všetko skontrolovalo a práve preto píšem že mne kontroloval len nevyhovujúce veci z prvej kontroly, na nič iné sa nepozeral keby to takto robili normálne tak sa mu toto nemôže stať.
    nika.sum ale tak by nezarobili .....
      zbaliť

    Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

    Martin1310
    Ja by som túto situáciu prirovnal k tomu ked si od teba dopravák vypýta lekárničku.
    Má na to právo ale mohol by človeka nechať aj na pokoji.
    pavol54 kvôli neplatnej lekárničke určite nedostaneš osvedčenie je dočasne nespôsobilé

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Nejaké ozdobné mriežky nie sú dôvodom na nevykonanie STK - nepovažujú sa predsa za závažnú chybu, pre ktorú by sa vozidlo vyhodnotilo ako nespôsobilé - je to skôr chyba A kód 505.
    Ak myslel toto, alebo toto:
    Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  full_0842-katalog-skoda-fabia-1999-2.jpg
Zobrazení: 2
Veľkosť:  66.4 KB
    tak to sú chyby A.
    Naposledy upravil misoft : 11.11.13 at 21:53

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Kedze sa teraz vsetky auta fotia a ta mriezka je viditelna aj na foto, isiel by technik sam proti see, keby tak auto pustil, ani 20 EUR ti nepomoze. pomoze mat auto v poriadku pred STK. Ak chces do niecoho investovat, daj si auto prezriet do servisu pred STK, kopec servisov ma v ponuke speci prehliadku, nie drahu, pred STK.
    pavol54 sú závady A ľahké- s týmito na opakovanú kontrolu nechodíš vozidlo je na premávku na pozemných komunikáciách spôsobilé(dostaneš osv aj nál)
    B vážne- vozidlo je...... dočasne spôsobilé (nedostaneš osv a nál.)
    C nebezpečné - vozidlo je..... nespôsobilé
    personál musí byť dostatočne fundovaný aby na prvý raz odhalil na vozidle závady B,C a nemá pri opakovanej kontrole zháňať ďalšie závady (ak medzi tým ovšem nevznikli napr medzi kontrolami odtrhneš výfuk alebo koleso) v tom prípade je závada v mechanikovi typu C

    malendom je offline (nepripojený) malendom

    malendom
    Navrhujem aby si isiel proste inam. Mal som iny problem, vaznejsi....nefungovala mi smerovka v zasuvke k pripojnemu voziku - dal som to pozriet v servise, vysledok vporiadku. S nimi som to nevyhadal tak som zavolal inde, povedali pridte , pozrieme sa na to....Prisiel som, doniesol skusobne zariadenie ktore vsak nepasovalo a ine nemali. Tak povedal ze mi to daju ked som to mal skontrolovane aj v servise. Dal som mu z vdacnosti na pivo a povedal nabuduce pridte ku nam ) tam kam som chodil viac nepojdem. Vsade zalezi od ludi.

    pizzanoel je offline (nepripojený) pizzanoel

    obyčajný človek, ktorý robí chyby... ...viac pizzanoel
    jasne ze EK a STK je len výmysel tejto debilnej vlády aby mali ako povytahovat ,, bubaky" od ludi...
    ja dam vzdy 10 eur do vacku technikovi a potom vzdy prejde....

    ked som isla prvy krat na STK este so svojim prvým storocnym autom na prehliaku tiez nepreslo a technik hladal bars ake chyby ako napr. teplota brzd.kapaliny, tesnenie na motori prepustalo trochu oleja no nech mi ukazu 12 rocne auto ktoremu netece mot. olej a je ako nove...to zalezi na koho natrafis... zmen prevadzku STK chod inam a uvidi ze to pojde...
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Braňo unikanie motorového oleja nie je prkotina, ale závažná chyba.
    lujza.j Pridi sa pozriet...nie je ako nove to ktore som dala decku,ale olej mu teda netece!2001 to je....
    Martin1310 Motor a prevodovka - tesnosť je závada A-teda lahká závada. Ono samozrejme nieje tečenie ako tečenie za netesnosť sa považuje akýkolvek mastný fliačik aj ked z neho nikdy kvapka nekvapne a ja som veru tiež takéto auto okrem novích ešte nevidel,nejaký ten zaprášení mastný flak je tam vždy.
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Pri STK technici skontrolujú:
    brzdovú sústavu
    riadenie
    nápravy, kolesá, pruženie, hriadele a kĺby
    rám a karosériu
    osvetlenie a svetelnú signalizáciu
    povinnú a zvláštnu výbavu
    zaťaženie životného prostredia,
    identifikátory vozidla

    Výsledkom kontroly je protokol o spôsobilosti, dočasnej spôsobilosti alebo nespôsobilosti vozidla na prevádzku. Pokiaľ ide o dočasnú spôsobilosť, vodič dostane čas na nápravu chýb a následne môže absolvovať opakovanú kontrolu. Tá stojí približne polovicu ceny riadnej STK.
    Študuj ...
    http://automoto.cas.sk/clanok/188194...s-pri-nej-caka

    je tato skutocnost na STK normalna?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.