Zavrieť

Porady

Excelovska tabulka

Ahoj.......uz nejaky cas robim s tabulkou na objednavky ktora je v Exceli,ale v poslednej dobe sa nam vyrazne rozsiril sortiment a polozky ,ktore mam v tabulke mi uz nestacia,tak by som potrebovala urobit viac riadkov do ktorych by som to mohla povpisovat.Problem je v tom,ze sice viem vlozit nove riadky,ale absolutne netusim ako tam preniest aj vzorce.Potrebujem totiz aby sa mi to prenasalo a zratavalo na liste spolu.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Dost tazko sa ti radi takto ... ak chces ,tak priloz subor (nahrad skutocne texty fiktivnymi) ... nieco poriesime ...

    magno je offline (nepripojený) magno

    magno
    ivka70 Pozri príspevok
    Dost tazko sa ti radi takto ... ak chces ,tak priloz subor (nahrad skutocne texty fiktivnymi) ... nieco poriesime ...
    ....potrebovala by som ku kazdej komodite doplnit este tak 5 funkcnych riadkov dakujem
    Naposledy upravil magno : 25.10.10 at 11:29

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    magno Pozri príspevok
    Ahoj.......uz nejaky cas robim s tabulkou na objednavky ktora je v Exceli,ale v poslednej dobe sa nam vyrazne rozsiril sortiment a polozky ,ktore mam v tabulke mi uz nestacia,tak by som potrebovala urobit viac riadkov do ktorych by som to mohla povpisovat.Problem je v tom,ze sice viem vlozit nove riadky,ale absolutne netusim ako tam preniest aj vzorce.Potrebujem totiz aby sa mi to prenasalo a zratavalo na liste spolu.
    Dakujem
    Dá sa to 2 spôsobmi.

    Vložíš nový riadok a skopíruješ z predchádzajúceho vzorce, alebo

    dáš kopírovať niektorý riadok a vložíš ho na koniec tabuľky a potom v ňom prepíšeš údaje (vzorce zostanú skopírované). Ak vkladáš do tabuľky, tak sumár na spodku by mal tieto novovložené riadky akceptovať a rátať s nimi.

    peterknazeje je offline (nepripojený) peterknazeje

    peterknazeje
    ked nove riadky nebudete vkladat na zaciatok alebo koniec casti (napriklad zemiaky), tak sa Vam vzorce automaticky upravia a zapocitaju nove riadky.
    napriklad:
    - pravym tlacidlom kliknete na riadok 17 (cim sa vam oznaci cely riadok 17 a zobrazi sa ponuka),
    - z ponuky si vyberiete Vlozit, cim sa vlozi novy prazdny riadok (alebo pouzijete klavesovu skratku CTRL+),
    - vzorce v suctovom riadku sa automaticky rozsiria o nove riadky, napr. SUM(C3:C17) sa automaticky upravi na SUM(C3:C18)
    - vzorce do stlpcov T a U si iba skopirujete,

    magno je offline (nepripojený) magno

    magno
    peterknazeje Pozri príspevok
    ked nove riadky nebudete vkladat na zaciatok alebo koniec casti (napriklad zemiaky), tak sa Vam vzorce automaticky upravia a zapocitaju nove riadky.
    napriklad:
    - pravym tlacidlom kliknete na riadok 17 (cim sa vam oznaci cely riadok 17 a zobrazi sa ponuka),
    - z ponuky si vyberiete Vlozit, cim sa vlozi novy prazdny riadok (alebo pouzijete klavesovu skratku CTRL+),
    - vzorce v suctovom riadku sa automaticky rozsiria o nove riadky, napr. SUM(C3:C17) sa automaticky upravi na SUM(C3:C18)
    - vzorce do stlpcov T a U si iba skopirujete,
    ....sice mi to vytvorilo novy riadok,ale v liste spolu mi to nezaratalo

    magno je offline (nepripojený) magno

    magno
    Chobot Pozri príspevok
    Dá sa to 2 spôsobmi.

    Vložíš nový riadok a skopíruješ z predchádzajúceho vzorce, alebo

    dáš kopírovať niektorý riadok a vložíš ho na koniec tabuľky a potom v ňom prepíšeš údaje (vzorce zostanú skopírované). Ak vkladáš do tabuľky, tak sumár na spodku by mal tieto novovložené riadky akceptovať a rátať s nimi.
    ........som skusala-ignoruje.... a cele sa mi to nejako divoko posunulo

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    magno Pozri príspevok
    ........som skusala-ignoruje.... a cele sa mi to nejako divoko posunulo
    Skus si vyznacit napr riadok 7, dat pravym tlacidlom mysi kopirovat a potom na tom istom riadku pravym vlozit kopirovane riadky ...cele sa to posunue aj sucet sa upravi ....

    V liste spolu je obycajne kopirovanie buniek z inych listov ...
    tam si treba doplnit nove riadky rovnako a na nich dat = a tuknut na bunku na liste zapad, ktoru chces na dany riadok ...

    (ak ti to nepojde, upravim ti cely subor (asi tak o hodinu )
    Naposledy upravil ivka70 : 25.10.10 at 12:12

    Ala08 je offline (nepripojený) Ala08

    Ala08
    skús vložiť nové riadky. Potom sa nastav na na poslednú bunku kde máš vzorec na pravý dolný roh ukáže sa Ti + to zachyť pravým tlačidlom a potiahni smerom nadol na novovytvorené bunky. Mali by sa Ti vzorce preniesť. Ťažko sa to píše, lepšie je to ukázať. Neviem či je to zrozumiteľné ale možno to pomôže.

    magno je offline (nepripojený) magno

    magno
    ivka70 Pozri príspevok
    Skus si vyznacit napr riadok 7, dat pravym tlacidlom mysi kopirovat a potom na tom istom riadku pravym vlozit kopirovane riadky ...cele sa to posunue aj sucet sa upravi ....

    V liste spolu je obycajne kjopirovanie bunie kz inych listov ...
    tam si treba doplnit nove riadky rovnako a na nich dat = a tuknut na bunku na liste zapad, ktoru chces na dany riadok ...

    (ak ti to nepojde, upravim ti cely subor (asi tak o hodinu )
    To by si bolo zlata,ja to sice idem este skusat,ale pripadam si ako uplny dement ,to je tak ked cloveka hodia do vody a plavaj......

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    magno Pozri príspevok
    UZ TO MAAAAAAAAAAM............ dakujem vsetkym za pomoc a pekny dnik
    sikulka, ja som musela odbehnut..
    keby daco, tak tu je verzia odo mna (neskoro som si precitala, ze to uz mas

    magno je offline (nepripojený) magno

    magno
    ivka70 Pozri príspevok
    sikulka, ja som musela odbehnut..
    keby daco, tak tu je verzia odo mna (neskoro som si precitala, ze to uz mas
    Si zlata.......dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.